- Nośność 120 kg, niewielkie rozmiary, komputer monitorujący efekty, możliwość złożenia do pionu
Elektryczna bieżnia SG-1600T Funk to model skierowany do osób, które nie lubią przepłacać. Bieżnia umożliwia przeprowadzenie komfortowego treningu w zaciszu domowym o dowolnej porze dnia a nawet nocy. Urządzenie ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu jest idealne nawet do małego mieszkania. Dzięki systemowi składania jej przechowywania nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Model ten nadaje się idealnie dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie fitnessu.
Model SG-1600T wyposażono w nowoczesny komputer z czytelnym wyświetlaczem. Komputer ma wgrane trzy programy treningowe w oparciu o dany parametr (czas, kalorie, dystans). Na rączkach umieszczono sensory dotykowe mierzące puls. Dzięki tej funkcji, bieżnia Funk umożliwia wykonywanie skutecznych, efektywnych treningów cardio. Na wyświetlaczu prezentowane są najważniejsze parametry treningu, dzięki czemu użytkownik cały czas ma wszystko pod kontrolą. Bieżnia posada także system, dzięki któremu po 4 minutach bez żadnej aktywności - wyłączy się. Dodatkową zaletą jest klucz bezpieczeństwa, który pozwala na zatrzymanie bieżni w przypadku utraty równowagi.
Trening na bieżni jest bardzo bezpieczny dla stawów, ze względy na amortyzowany pas. Maksymalna prędkość możliwa do osiągnięcia to 8 km/h, co pozwala na trening spokojny, idealny dla osób starszych czy też początkujących. Bieżnia Funk sprawdza się doskonale w rehabilitacji.
Dane techniczne:
- wymiary urządzenia: 125 x 65 x 120 cm
- wymiary złożonego urządzenia: 45 x 65 x 130 cm
- waga: 32 kg
- wymiary pasa biegowego: 98 x 36 cm
- dodatkowe funkcje: automatyczny system przypominania o smarowaniu pasa
- funkcje komputera: prędkość, czas, kalorie, dystans, puls
- programy: 3 - h1 - trening w oparciu o czas, wartość bazowa 15 min, h2 - trening w oparciu o dystans, wartość bazowa 1 km, h3 - trening w oparciu o liczbę spalonych kalorii, wartość bazowa 50 kcal
- klucz bezpieczeństwa
- moc silnika: 1 KM
- możliwość składania
- prędkość: 0,6-8 km/h
- napęd elektryczny
- zasilanie: 230 V
- maksymalna waga ćwiczącego: 120 kg
- kółka transportowe
- sensory pomiaru pulsu
Możemy wyróżnić 3 sposoby użytkowania:
- Użytkowanie domowe: używanie sprzętu prywatnie (niekomercyjnie) z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
- Użytkowanie pół-komercyjne: użytkowanie sprzętu w domach lub mniejszych klubach czy siłowniach, a także w; szkołach, gabinetach rehabilitacji, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, Spa z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
- Użytkowanie komercyjne: używanie sprzętu w komercyjnych klubach fitness i siłowniach, klubach sportowych, szkołach i uczelniach, jednostkach i szkołach Policji oraz Wojska z przestrzeganiem limitu długości treningu podanego przez producenta.
Parametr ten przedstawia wymiary rozłożonego i gotowego urządzenia do użytku.
Waga samego sprzętu bez opakowania.
Silnik elektryczny to urządzenie, które zamienia energię elektryczną w energię mechaniczną. Silniki w tego typu urządzeniach mogą być napędzane prądem:
- stałym (DC) - najczęściej w bieżniach domowych
- zmiennym (AC) - najczęściej w bieżniach profesjonalnych
Moc silnika wyraża się w koniach mechanicznych (KM). Większa moc silnika przekłada się na jego dłuższą żywotność oraz prędkość maksymalną. Na rynku występują bieżnie z mocą znamionową:
- do 2 KM i ich prędkość maksymalna dochodzi do 16 km/h
- powyżej 2 KM i ich prędkość maksymalna dochodzi do 20 km/h
Wyróżniamy 2 wartości charakteryzujące moc silnika:
- moc znamionowa - ciągła, stała, trwała
- moc maksymalna - osiągana chwilowo
Moc znamionowa jest zawsze mniejsza ale to ona jest ważniejsza i to nią trzeba się kierować przy wyborze sprzętu.
Prędkość bieżni zależy od mocy zastosowanego w niej silnika, który napędza pas biegowy. Prędkość zmieniana może być przez:
- użytkownika
- wybrany program treningowy
Najczęściej dla bieżni domowych prędkość maksymalna wynosi 16 km/h a dla profesjonalnych to nawet ponad 20 km/h. Szacunkowe prędkości osiągane przez człowieka to:
- chód - 5 km/h
- trucht - 10 km/h
- bieg – 15 km/h
Od poziomu amortyzacji zależy ochrona stawów, kręgosłupa i stóp. Poziom amortyzacji podawany jest w elastomerach i w zależności od bieżni wynosi od 4 do 10. Im więcej elastomerów tym większa amortyzacja, co za tym idzie większa ochrona stawów. Niektórzy producenci wyposażają bieżnie w specjalny pas ortopedyczny, który dodatkowo chroni stopy przed przeciążeniami.
Jest to system magnesu i linki łączący użytkownika z konsolą (potocznie nazywany kluczem). Służy do natychmiastowego wyłączenia bieżni w przypadku upadku ćwiczącego. W przypadku upadku następuje rozłączenie i automatyczne zatrzymanie się bieżni.
Wymiary pasa biegowego mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Pas o długości 120 cm będzie wystarczający dla osoby o przeciętnym wzroście. Im użytkownik jest wyższy tym odpowiednio powinien być dłuższy pas biegowy. Niektórzy producenci wyposażają bieżnie w specjalny pas ortopedyczny, który dodatkowo chroni stopy przed przeciążeniami.
Maksymalne obciążenie dla prawidłowo i bezpiecznie działającego urządzenia.
Ułatwiają przetransportowane urządzenia w inne miejsce. Aktualnie prawie wszystkie urządzenia posiadają rolki transportowe zarówno te domowe jak i profesjonalne.
Powinniśmy przewidzieć, w jakim miejscu chcemy postawić urządzenie, czy będzie potrzeba przesuwania lub ewentualnego składania i przechowywania.
W urządzeniach fitness wyróżniamy zasadniczo 3 rodzaje zasilania:
- Zasilanie bateriami - ten rodzaj wykorzystywany jest w podstawowych modelach urządzeń.
- Zasilanie sieciowe - ten rodzaj wykorzystywany jest w droższym sprzęcie. Aby urządzenie działało wystarczy podłączyć je do gniazdka.
- Zasilanie poprzez generator - urządzenie nie wymaga podłączenia do zewnętrznego zasilania elektrycznego. Wyposażone jest w generator prądotwórczy, który podczas ćwiczenia wytwarza prąd niezbędny do prawidłowej pracy.
Wyświetla aktualną prędkość.
Wyświetla czas treningu.
Wyświetla przebyty dystans.
Wyświetla aktualny puls użytkownika.
Wyświetla zużyte kalorie.
Gwarancja Domowa (Home) - Stosowana przy produktach, których przeznaczenie dopuszcza użytkowanie ich w warunkach domowych (w sposób normalny – okazyjnie lub regularnie)
Z naszego bloga
Trening cardio na bieżni
Jaki sprzęt przyda się do domowej siłowni?
Trening cardio w domu - jak zacząć?
Trening cardio to inaczej trening wytrzymałościowy. Głównym celem jest wzmocnienie i poprawa wydolności pracy serca. Z tego też powodu uważamy, że ten rodzaj ćwiczeń powinien być regularnie wykonywany przez wszystkich, bez wyjątku. Jak zacząć?
Trening HIIT - co to jest?
Nie od dziś wiadomo, że każda aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści. Popularne jest chodzenie na siłownię czy do klubów fitness. W tych ostatnich mamy do wyboru wiele zajęć grupowych lub indywidualnych. Jednym z nich są treningi HIIT — co to takiego, jak zacząć i jakie ćwiczenia wykonywać?
Bieg w parku czy na bieżni?
Osoby, które zaczynają bieganie, często zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego miejsca na trening. Wiele z nich do końca nie wie, czy lepsze jest bieganie na świeżym powietrzu, czy na bieżni w domowym zaciszu. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety.