Darmowa dostawa od 500,00 zł

Drążki i poręcze

( ilość produktów: 62 )

Drążek do podciągania i poręcz do ćwiczeń to kolejne sprzęty siłowe, dzięki którym wyrzeźbisz klatkę piersiową, ramiona oraz brzuch. Ćwiczenia na nich w większej mierze polegają na treningach z własnym ciężarem ciała. Jest to najbardziej efektywny sposób na wyrzeźbienie tkanki mięśniowej. Wymagana jest więc siła i regularność wykonywania ćwiczeń. Spotkać je można w profesjonalnych siłowniach, ale świetnie sprawdzą się też w domach ze względu na mały rozmiar. Można na nim wykonywać wiele ćwiczeń na prawie każdą partię ciała.

 

poręcz do ćwiczeń

 

Rodzaje drążków i poręczy

Drążki i poręcze do ćwiczeń można podzielić na:

  • rozporowe
  • sufitowe i naścienne
  • wolnostojące

Drążki rozporowe charakteryzują się łatwością montażu. Nie ma potrzeby wiercenia. Wystarczy odpowiednio przymocować je do framugi drzwi. Możliwe jest to dzięki regulacji rozstawu. Nie zajmują dużo miejsca, więc są idealne do ćwiczeń w domu, a nawet w małej kawalerce. Kolejnym plusem jest łatwy demontaż. Ćwiczenia, jakie można na nich wykonywać, to głównie podciągnie. Mają one wpływ na budowę mięśni ramion, rąk i brzucha, dodając im siły i krzepy.

Drążki, które mocuje się na ścianie lub suficie, umożliwiają wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń. Drążki, które mocowane są do sufitu, wymagają większej precyzji podczas montażu, niż w przypadku drążków naściennych. Tak jak drążki rozporowe, też nie zajmują wiele miejsca. Mogą służyć jako drążki do ćwiczeń w domu. 

Poręcze wolnostojące posiadają wiele zalet. Pozwalają na wykonywanie wielu ćwiczeń takich jak pompki. dipy, czy też krzesełko. Dużym atutem jest możliwość przenoszenia ich z miejsca na miejsce. Spełniają funkcje poręczy do ćwiczeń w domu i na zewnątrz. Często można je spotkać w siłowniach pod chmurką.

Na rynku dostępne są też poręcze i drążki połączone z innymi przyrządami do siłowni, np. z ławką lub atlasem do ćwiczeń. Zakres wykonywanych na nich ćwiczeń zdecydowanie się zwiększa. Wtedy to można wykonywać ćwiczenia takie jak podciąganie, zwisy, przysiady, pompki, ćwiczenia ze sztangą używając tylko jednego sprzętu.

 

Efekty ćwiczeń na drążkach i poręczach

Ćwiczenia z użyciem drążków i poręczy wpływają na wyrzeźbienie wielu mięśni. Są to m.in. bicepsy, tricepsy, mięśnie pleców, klatki piersiowej i brzucha. Trening z tak wieloma opcjami do wyboru nie może być nudny. Co więcej, siła mięśni się zwiększa. Stają się one bardziej sprawne i wytrzymałe. Jest to możliwe dzięki ćwiczeniom z ciężarem własnego ciała. Jak każda aktywność fizyczna, tak też ćwiczenia na drążkach i poręczach poprawiają nastrój i samopoczucie ćwiczącego.

 

Drążki i poręcze — dla kogo?

Drążki i poręcze nadają się dla każdego bez względu na płeć. Jeśli jesteś osobą, która nie przepada za wykonywaniem treningów w obecności innych osób, zakup tego typu sprzętu będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Bez stresu, pośpiechu i na spokojnie będzie można wykonać trening. Z ćwiczeniami poradzą sobie osoby zaawansowane, jak i dopiero początkujące. Na plus jest także mały rozmiar sprzętu. Zmieści się w każdej kawalerce, bądź małym mieszkaniu.

 

drążek treningowy

 

Jak kupić dobry drążek i poręcz?

Zakup sprzętu, jakim jest drążek i poręcz do ćwiczeń wymaga odpowiedniego rozeznania się na rynku, Jest kilka istotnych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem. Są to:

  • materiał wykonania — w większości są to poręcze i drążki wykonane ze stali, która jest mocnym i trwałym materiałem
  • maksymalna waga obciążenia — jest ważna ze względu na trwałość poręczy i drążków
  • wygoda użytkowania — niektóre drążki posiadają specjalne uchwyty i miękkie podłokietniki pomagające w ćwiczeniach
  • wymiary urządzenia — pomoże określić czy jest na niego miejsce i czy zmieści się w siłowni
  • rodzaj drążka — możemy wybrać w zależności od tego, czy chcemy przestawiać sprzęt i ile mamy miejsca
  • rodzaj uchwytów — najlepiej, aby sprzęt miał gumowe uchwyty

 

W sklepie TopSlim znajdą Państwo duży wybór drążków i poręczy do ćwiczeń w domu, jak i na zewnątrz. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel