Darmowa dostawa od 500,00 zł

Place zabaw

( ilość produktów: 30 )

Miejsce do zabawy dla dziecka jest dosyć ważne dla jego prawidłowego rozwoju. Różnego rodzaju zabawy pomagają w rozwoju wyobraźni czy ruchu. Dziecko potrzebuje wyładować swoje emocje. Może wykonać to właśnie podczas zabawy. Podskoki, wymachiwanie kończynami lub bieganie to tylko część tego, na co stać dzieci. Dlaczego więc nie zbudować dla dziecka specjalnego placu zabaw w domowym zaciszu, gdzie skutecznie się wyszaleje? Dziecko poprzez zabawę nauczy się, że czas wolny powinien być spędzany aktywnie, co przyczyni się do lepszego samopoczucia, lepszego życia i właściwego rozwoju.

 

Z czego składa się domowy plac zabaw?

Domowy plac zabaw składa się z kilku podstawowych elementów. Są to m.in.:

 

Jak bezpiecznie korzystać z domowego placu zabaw?

Bezpieczeństwo dziecka to priorytet każdego rodzica. Gwarancję odpowiednio zabezpieczonego miejsca daje rozłożenie w takiej strefie materaca gimnastycznego lub piankowych puzzli. W razie upadku dziecku nic złego się nie stanie. Od czasu do czasu warto przejrzeć taki plac zabaw i ewentualnie dokręcić śruby, bądź doczyścić naturalnie pojawiające się drzazgi na drewnianych elementach. 

 

 

domowy plac zabaw

 

 

Jakie zalety ma zabawa na domowym placu zabaw? 

Regularne "wygibasy" na domowym placu zabaw gwarantują, że dziecko będzie mogło wyładować nadmiar swojej energii, a przy okazji nabyć nowe umiejętności. Ćwiczenia wpłyną na rozwój ruchowy dziecka. Nauczą kontrolować swoje ciało oraz usprawnią koordynację ruchową. Ćwiczenia wzmocnią nie tylko mięśnie, ale także charakter. Pokonując swój strach, dziecko zdobędzie więcej odwagi.  

 

Jak stworzyć strefę zabaw dla dzieci?

Strefa zabaw to specjalnie wydzielone miejsce zabaw dla dziecka. Ta przestrzeń rozrywki ma na celu zająć dzieci, pozwolić się im wyszaleć i rozładować nadmiar energii. Należy zadbać o podłoże. Powinno być odpowiednio miękkie. Warto kupić np. materac gimnastyczny lub piankowe maty, tak aby uchronić dziecko podczas upadku przed ewentualnym uderzeniem. Doskonałym pomysłem jest utworzenie bazy z krzeseł i koca lub innej konstrukcji z pomocą drabinki gimnastycznej. Istotny jest również dobór kolorów. Pstrokate dodatki i kolorowe ściany nadadzą ciekawego wyglądu i będą przykuwać uwagę dziecka. 

 

kopuła do zabaw dla dzieci

 

Inwestycja w DOMOWY PLAC ZABAW to idealny pomysł na prezent. Te place zabaw są uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i przez rodziców. 

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel