Darmowa dostawa od 500,00 zł

Maty pod sprzęt sportowy

( ilość produktów: 50 )

W każdej siłowni lub fitness klubie ważna jest dbałość o komfort i dobre samopoczucie ćwiczących. Jednym z istotnych kwestii jest czystość i ogólny wygląd takiego miejsca. Samo sprzątanie czy czyszczenie nie do końca wystarcza. Zdarzyć się mogą niespodziewane wypadki, takie jak upuszczenie ciężkiego hantla na podłogę uszkadzając jej fragment. Aby zapobiec takie sytuacji, warto zaopatrzyć się w maty pod sprzęt sportowy. Nie tylko dbają o estetykę wnętrza siłowni publicznej i domowej lub klubów fitness, ale również mogą pomóc osobom wykonującym treningi.

 

mata pod sprzęt fitness

Formy maty pod sprzęt

Na rynku istnieje wiele rodzajów i form, w jakich występują maty pod sprzęt sportowy. Głównie są to:

  • puzzle
  • maty

Każda z nich ma różne wymiary i grubości. Rozmiar maty zależny jest od wielkości sprzętu, jaki ma na niej stać. Grubość jest istotna, jeśli chodzi o rodzaj sprzętu. Cieńsze maty sprawdzą się pod lżejsze sprzęty, głównie sprzęty fitness, np. rowery treningowe spinningowe. Najlepszym rozwiązaniem będzie forma mat. Produkowana jest często pod wymiar sprzętów fitness. Jest też zazwyczaj cieńsza niż puzzle. Wystarczy ją rozwinąć i postawić na niej np. orbitrek. Grubsze maty nadadzą się typowo pod sprzęt siłowy taki jak atlasy treningowe. Idealnym rozwiązaniem będzie zakup puzzli. Materiał, z którego zazwyczaj produkowane są puzzle, odporny jest na odgniecenia. Dlatego będą trwalsze. Wymagają ułożenia na podłodze. Można zrobić to w różnych konfiguracjach.

 

mata pod sprzęt sportowy

 

Funkcje maty pod sprzęt sportowy

Bardzo często podczas ćwiczeń, przez przypadek, jakaś część sprzętu sportowego może wypaść na podłogę. Zazwyczaj elementy te są bardzo ciężkie. Mogą uszkodzić podłoże poprzez wgniecenia lub zarysowania. Mata pod sprzęt do ćwiczeń ma chronić podłogę przed takimi ewentualnościami. Łagodzi drgania często występujące podczas ćwiczeń np. na sprzętach fitness. Mata pod sprzęt sportowy ma również funkcję tłumienia hałasu. Kupując sprzęt do domu, powinniśmy pamiętać o sąsiadach. Bywa też tak, że w jednym budynku razem z siłownią są biurowce. Hałas wydobywający się podczas ćwiczeń na różnego rodzaju sprzęcie, np. siłowym przeszkadza innym lokatorom mieszkań lub w pracy biurowej. Poprzez zastosowanie maty pod sprzęt na siłowni lub sprzęt fitness ich głośna praca w znacznym stopni się wyciszy.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mat pd sprzęt sportowy, dostępną w sklepie TopSlim.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel