Darmowa dostawa od 500,00 zł

Ławki do brzuszków

( ilość produktów: 11 )

Ławka do ćwiczenia brzuszków służy przede wszystkim ćwiczeniom mającym na celu wyrzeźbienie mięśni brzucha. Stanowi dobrą alternatywę dla tradycyjnych brzuszków, a ponadto jest to trening bezpieczny i komfortowy. Korzystając z ławki treningowej, mamy pewność, że ćwiczenie wykonujemy poprawnie i nie obciążamy kręgosłupa. W szybki i prosty sposób możemy wyrzeźbić mięśnie proste i skośne brzucha, a także mięśnie grzbietu. Spośród ławek na brzuch mamy duży wybór m.in. kołyski, ławki proste, skośne lub poziome. Nadają się do ćwiczeń w domu, gdyż są niewielkich rozmiarów. Właściwy profil ławek zapewnia prawidłowe ułożenie ciała podczas ćwiczeń, a solidne wykończenie i stabilność gwarantują bezpieczeństwo.

 

ławka do brzuszków

 

Rodzaje ławek do brzuszków

 

  • Kołyski do brzuszków

Podczas ćwiczeń na tego typu sprzęcie siłowym pracują głównie mięśnie brzucha. Jego nazwa nawiązuje do wyglądu tego narzędzia. Jest to wygięty trzonek, którego z jednej strony trzymamy się rękoma, a z drugiej opiera głowę. Taka konstrukcja znacznie wpływa na odciążenie kręgosłupa w trakcie ćwiczeń. Trening zaczynamy od położenia się pod trzonkiem, ułożeniem głowy i ugięciem kolan. Dłońmi natomiast należy chwycić górny trzonek. W takiej pozycji tylko za pomocą mięśni się unosimy.

 

  • Ławki proste do brzuszków

Użycie tej ławki do ćwiczenia brzuszków nie obciąża kręgosłupa. Jest to najbezpieczniejsza opcja wyboru spośród dostępnych ławek do brzuszków. Nadaje się dla osób wracających do aktywności fizycznej po dłuższej przerwie. Leżąc na ławce sami kontrolujemy intensywność wykonywanego treningu.

 

  • Ławki skośne do brzuszków

Największą popularnością cieszą się ławki skośne. Podczas treningu, pracują mięśnie proste i boczne brzucha. Będzie odpowiedni dla osób silnych i aktywnych fizycznie. Ćwiczenia wymagają większego udziału mięśni brzucha. Dodatkowym atutem jest mały rozmiar. Taka ławka zmieści się wszędzie, nawet w małym mieszkaniu w bloku. Nie nadaje się dla osób, które mają problemy z kręgosłupem.

 

  • Ławki poziome do brzuszków

Za pomocą tego rodzaju ławeczki do ćwiczeń, wprawimy w ruch mięśnie proste i skośne brzucha. Ćwiczenia wykonywane są z nogami wyciągniętymi ku górze. Muszą być wyprostowane. Wysokość i kąt nachylenia ławki jest regulowany. Zdecydowanym atutem jest jej mały rozmiar. Ławka pozioma do ćwiczeń brzuszków sprawdzi się w domu, gdzie jest niewiele miejsca lub podczas podróży.

 

kołyska do ćwiczeń

 

Ławeczka do ćwiczenia brzuszków — efekty

Tego typu ćwiczenia znajdują swoje zwolenniczki wśród kobiet. Przede wszystkim gwarantują płaski brzuch i perfekcyjną talię. „Efektem ubocznym” brzuszków jest też idealnie wyrzeźbiony ABS i gładka skóra. Takie efekty utrzymują się tylko, jeśli trening wykonywane są starannie i regularnie, a dieta jest odpowiednio zbilansowana. Wzmacniając mięśnie brzucha, odciążamy kręgosłup. Brzuszki, tak jak każda aktywność sprawiają, że pozbywamy się stresu, a w codzienności odnajdujemy radość z życia.

 

Sklep TopSlim w swojej ofercie posiada ławki do brzuszków, Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami.

 

 

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel