Darmowa dostawa od 500,00 zł

SPORTY TOWARZYSKIE

( ilość produktów: 229 )

Sport towarzyski doskonałą rozrywką 

Sport towarzyski jest świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Zamiast siedzieć biernie w domu i oglądać telewizję, można miło spędzić czas, grając. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele gier towarzyskich. Z większości z nich na prawdę warto skorzystać. Są fantastyczną alternatywą na nudne wieczory i zabicie monotonii.
Sporty towarzyskie

Jedną z najbardziej popularnych gier towarzyskich jest tenis stołowy, potocznie ping-pong. Tenis stołowy jest grą dwóch (singel) lub czterech zawodników (debel). Polega na odbijaniu piłeczki między zawodnikami z przestrzeganiem określonych zasad. Jest to gra dość dynamiczna (w zależności od poziomu zaawansowania). Doskonale sprawdza się do rozruszania kości po ciężkim dniu pracy np. za biurkiem.

 

Podział stołów do ping-ponga:

 • Indoor - stoły przeznaczone do użytkowania wewnątrz. Wykonane są z materiałów, które nie są odporne na działanie deszczu czy śniegu. Są częściej wybierane niż stoły zewnętrzne. Najczęściej kupowane są do domów, szkół, hoteli czy świetlic.
 • Outdoor - to stoły przeznaczone do użytkowania na zewnątrz. Materiały zastosowane do ich produkcji są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne słońce, mróz czy deszcz. Zewnętrzne stoły do tenisa sprawdzają się doskonale w ogrodzie lub na tarasie. Cieszą się także powodzeniem w ośrodkach turystycznych. Modele takie są nieco droższe od stołów wewnętrznych. Wynika to z konieczności zastosowania materiałów odpowiednich na zewnątrz.

Oczywiście nie każdy musi lubić tą grę. Kolejną propozycją gry towarzyskiej jest cymbergaj (Air hockey).

 

Cymbergaj to gra, która polega na odbijaniu krążka między zawodnikami stającymi naprzeciw siebie. Poniekąd ma cechy wspólne z tenisem stołowym, jednak nie do końca. Gra odbywa się na specjalnym "stole", zawodnicy odbijają między sobą przedmiot, gra się według określonych zasad. Jednak jeśli chodzi o stronę techniczną, air hockey jest bardziej skomplikowany. Na powierzchni stołu znajdują się otwory, którymi wdmuchiwane jest powietrze. Dzięki temu powstaje tzw. poduszka powietrzna, po której krążek ślizga się, nie dotykając podłoża. Aby zdobyć punkt, trzeba trafić krążkiem w bramkę przeciwnika.

 

Cechy gry w cymbergaja:

 • przeznaczona do gry dwóch graczy,
 • bardzo szybka, dynamiczna gra,
 • wymaga nie lada zręczności, szybkości i precyzji.

 

Nie jesteś zainteresowany tą formą gry towarzyskiej? Co powiesz na piłkarzyki?

Piłkarzyki są grą dla dwóch lub czterech osób. Na stole piłkarskim do tzw. prowadnic (drążków) przyczepione są figurki piłkarzyków, najczęściej w dwóch kolorach (dwie przeciwne drużyny). Gra polega na takim ustawianiu figurek, aby strzelić jak najwięcej goli przeciwnikowi, jednocześnie broniąc swojej bramki.

 

Rodzaje drążków w piłkarzykach:

Drążki w piłkarzykach mogą być teleskopowe i przelotowe.

 • Drążki teleskopowe to prowadnice, które składają się jak teleskop. Nie wysuwają się na drugą stronę stołu. Wysuwają się jedynie na stronę gracza, który nimi operuje. Prowadnice teleskopowe są bezpieczniejsze, ponieważ nie ma tu możliwości uderzenia przeciwnika ani osoby, która przypadkiem znalazłaby się po drugiej stronie stołu. Jest to bardzo ważne zwłaszcza wówczas, gdy użytkownikami stołu są dzieci. Jednak ten rodzaj drążków ma również wadę. Mianowicie są one wolniejsze niż drążki przelotowe. Drążki teleskopowe są odpowiednie do szkół, świetlic oraz do użytku domowego, gdy będą z nich korzystać dzieci.
 • Drążki przelotowe to prowadnice, które przechodzą na drugą stronę stołu. Są mniej bezpieczne, ponieważ istnieje ryzyko uderzenia przeciwnika, jednak są szybsze niż teleskopowe. Drążki przelotowe montowane są we wszystkich stołach turniejowych i stołach profesjonalnych. 

 

Gracza powinny cechować szybkość, zwinność i szczęście. Bez przeszkód możesz rozgrywać "turnieje piłkarskie" ze swoimi znajomymi! 

 

Na długie jesienne i zimowe wieczory polecamy bilard. Jest to świetna, stara gra towarzyska sięgająca historią XV wieku. Wymaga od gracza precyzji i dokładności oraz dedukcyjnego myślenia. W przeciwieństwie do cymbergaja czy tenisa stołowego jest spokojną grą, w której najważniejsza jest precyzja i zachowanie spokoju.

 

Podział stołów do bilarda:

Stoły do bilarda można podzielić ze względu na materiał płyty, z jakiego została wykonana oraz system spływu bil. Wyróżnia się:

 • Bilard z płytą MDF - blat stołu wykonany jest z płyty MDF. Taki stół bilardowy jest lżejszy i tańszy. Jego zaletą jest to, że w dowolnym momencie można go bez problemu przestawić. Gra na stole z płyty MDF jest mniej komfortowa niż gra na stole z płytą kamienną. Tę różnicę wyczują jednak jedynie profesjonaliści.
 • Bilard z płytą kamienną - blat stołu wykonany jest z płyty kamiennej. Stół ten jest bardzo ciężki i dużo droższy niż stół bilardowy z płytą MDF. Po jego zmontowaniu nie zaleca się jego przestawiania, ponieważ przez to może się uszkodzić.
 • Bilard koszykowy - bile po wpadnięciu do łuzy pozostają w niej. Po skończonej grze należy z każdej kieszeni osobno wyjąć bile. 
 • Bilard spływowy - bile po wpadnięciu do łuzy, systemem spływowym są "przenoszone" w jedno miejsce. Jest to wygodniejsza wersja, jednak tak na prawdę wybór zależy od indywidualnych preferencji użytkowników.

 

A może wolisz zagrać w rzutki dart? Twój wybór! U nas na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel