Darmowa dostawa od 500,00 zł

Tenis stołowy

( ilość produktów: 61 )

Tenis stołowy znany również jako ping pong jest bardzo popularnym sportem towarzyskim. Stoły do tenisa często możemy spotkać w szkołach i świetlicach, ale idealnie nadają się również do użytku domowego. Zajmują trochę miejsca, ale można je składać i z łatwością przemieszczać. Ponadto raz zakupiony sprzęt służy wiele lat. W naszej ofercie znajdują się najprostsze modele stołów tenisowych, a także te bardziej wyspecjalizowane, zwiększające komfort gry. Dodatkowo posiadamy zestaw akcesoriów do tenisa niezbędnych do gry: rakietki tenisowe, piłeczki oraz pokrowceCzytaj więcej: Tenis stołowy

 

 

Gra w tenisa stołowego przynosi wiele korzyści. Korzyści te są potwierdzone badaniami.

 

Korzyści z gry w ping ponga

  • rozwój inteligencji,
  • poprawę koordynacji ruchowej,
  • budowanie świadomości własnego ciała.

 

 Stół do gry w ping ponga

 

Rozwój inteligencji najszybciej odbywa się u dzieci. Jak gra w tenisa stołowego może rozwijać inteligencję? Jest to możliwe dzięki konieczności opanowania wielu umiejętności i zasad oraz opracowaniu własnej strategii gry. Każdy gracz ma swój własny, niepowtarzalny styl gry. Każdy przeciwnik składania gracza do modyfikowania założeń i zmiany taktyki. Trzeba obserwować, wyciągać wnioski i wdrażać nowe pomysły i rozwiązania. Dzięki temu sportowi, dziecko ma lepszy start w przyszłość. Udowodniono, że dzieci grające w ping ponga lepiej radzą sobie ze stresem w dorosłym życiu i są bardziej kreatywne w rozwiązywaniu różnorodnych problemów. Są także lepszymi strategami.

 

Gra w tenisa stołowego wymaga nie lada refleksu oraz dobrej koordynacji ruchowej. Podczas gry trzeba szybko przemieszczać się, zmieniać ułożenie rąk i nóg. Nie ma mowy o staniu w miejscu. Gra polega na jednoczesnym obserwowaniu i działaniu. Dzięki temu ćwiczona jest koncentracja oraz szybkość działania. Udowodniono, że dzieci grające w tenisa stołowego, radzą sobie lepiej w procesie edukacji. Jest to możliwe właśnie dzięki wyuczonemu nawykowi koncentracji i szybkości w działaniu. 

 

Podczas gry, gracz poznaje własne ciało. Wie, jak poruszyć się, by jak najszybciej przyjąć określoną pozycję. Jest to ściśle powiązane z ogólną koordynacją ruchową. 

 

Tenis stołowy to dyscyplina zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i osób starszych. Mogą uprawiać ją także osoby niepełnosprawne, które nie są w stanie uprawiać żadnego innego sportu. Mecze na stole do tenisa mogą być rozgrywane przez całą rodzinę. Stoły tenisowe doskonale sprawdzają się także w szkołach. Uczą zdrowej rywalizacji oraz szkolą umiejętności. Idealnie sprawdzają się do rozgrywek międzyklasowych, a nawet międzyszkolnych. Jest to zatem świetny sposób na wspólne spędzenie czasu i integrację. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertę stołów tenisowych i akcesoriów do tenisa.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel