Darmowa dostawa od 500,00 zł

Trampoliny

( ilość produktów: 9 )

Skakanie na trampolinie to zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale wbrew pozorom korzystać z tego może też cała rodzina. Obecnie w prawie każdym ogródku, w ciepłe i słonecznie dni, można dostrzec dzieci ochoczo bawiące się, skacząc przez całe dnie na trampolinie do ćwiczeń. Kluby fitness też bardzo często zaopatrują się w specjalnie skonstruowane trampoliny fitness. Organizowane są specjalne treningi, czy też treningi cardio właśnie z tym sprzętem fitness. Ta forma aktywności fizycznej znalazła wielu fanów i jest dosyć często wybieraną formą ćwiczeń.

 

trampolina do ogrodu

 

Jak zbudowana jest trampolina?

Klasyczna trampolina różni się od trampoliny fitness głównie brakiem siatki. Zamiast tego w typowej trampolinie fitness znajduje się uchwyt, który pomaga w utrzymaniu równowagi w czasie wykonywania ćwiczeń. W trampolinach fitness nie stosuje się drabinek. Wspólne dla obu trampolin jest:

  • podstawa
  • nogi
  • batut
  • siatka
  • drabina
  • łączenia ze stelażem
  • sprężyny

Trampolina do ćwiczeń nie może się „gibać” i musi być wytrzymała. Oznacza to, że nogi muszą być bardzo odporne. Grubość podstawy musi być tak dobrana, aby nie uległa zgięciu. Ważne jest też odpowiednie zabezpieczenie przed ewentualnym uderzeniem. Zazwyczaj montowane są specjalne pianki, które temu służą. Materiał użyty przy produkcji batut — powierzchni do skakania — powinien być przede wszystkim mocny i sprężysty. Siatka zapobiega wypadnięciu dziecka z trampoliny. Powinna mieć mocowania do podstawy oraz całości stelażu. W trampolinach dla dzieci ważne jest też czy wejście na trampolinę zamykane jest na zamek. Warto jednak pamiętać, że to nie zwalnia z obowiązku pilnowania dzieci podczas zabawy. Drabinka istotna jest, gdy z trampoliny korzystają dzieci. Ułatwia im wchodzenie. Niestety nie zawsze dostępna jest w zestawie. Łączenie ze stelażem powinno być mocne i trwałe. Gwarantuje to bezpieczne korzystanie i trwałość trampoliny. Sprężyny nie mogą się urwać podczas zabawy, dlatego konieczne jest prawidłowe ich zamontowanie. Oczywiście, jak reszta elementów, muszą być wykonane solidnie. Zabezpieczenie przed uderzeniem lub włożeniem kończyny w sprężyny stanowią specjalne osłonki. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się jak wybrać trampolinę, zapraszamy do naszego poradnika.

 

Podział trampolin

Trampoliny możemy podzielić ze względu na ich przeznaczenie, tj.:

Trampolina ogrodowa w naszym kraju jest jednym z najczęściej wybieranych dodatków ogrodowych. Skoki są świetną rozrywką, a przy tym mają korzystny wpływ na zdrowie i pozwalają utrzymać znakomitą formę. Mogą z nich korzystać maluchy zawsze w obecności rodzica. Dorosłym dostarcza wielu śmiechów oraz powrotu do dawnych lat dziecięcej beztroski.

Ćwiczenia fitness na trampolinie, czyli jumping fitness, rozwijają mięśnie całego ciała. Poprawiają sylwetkę, koordynację ruchową i równowagę. Taka forma aktywności również bardzo dobrze wpływa na układ krążenia. Poprzez wprowadzenie w ofertach wielu klubów fitness treningu z użyciem trampolin do ćwiczeń fitness, są one częściej odwiedzane przez ćwiczących.

 

Trampoliny — dla kogo?

Według lekarzy na trampolinie powinny skakać zarówno dzieci, jak i dorośli. Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o płeć czy wiek. Tego rodzaju sprzęt fitness korzystnie działa na kręgosłup i utrzymanie właściwej postawy ciała. Zalecana jest również osobom, które usiłują zrzucić zbędne kilogramy. Skakanie na trampolinie jest drugą, po pływaniu, formą aktywności fizycznej, która pozwala na szybkie spalanie kalorii.

 

trampolina fitness do ćwiczeń

 

Trampolina — jakie korzyści daje?

Ćwiczenia na trampolinach lub też zwykłe skakanie na niej zmieniają nasze ciało. Staje się ono rozciągnięte, zręczne i zgrabne. Dzięki nim kondycja się poprawia. Dotleniając organizm, usprawniają działanie mózgu oraz wpływają na zmniejszenie częstości występowania bóli głowy. Wszystkie mięśnie są w ruchu, a co za tym idzie, pracują. W tym najważniejszy mięsień — serce. Nasze ciało robi się młodsze i żywsze. Po takim treningu chce się żyć jeszcze bardziej.

 

Jak pielęgnować trampolinę do ćwiczeń?

Najważniejsze jest zabezpieczenie sprzętu przed warunkami atmosferycznymi. Zalecane jest, aby trampolina przechowywana była w suchym miejscu. Może to być np. garaż. W razie deszczowego lata, poleca się zakup specjalnego pokrowca lub osłonki przeciwdeszczowej. Zapobiegnie też kurzeniu się trampoliny. Należy sprawdzić, czy poszczególne elementy nie zostały uszkodzone. Jeśli tak się zdarzy, niezwłocznie trzeba je wymienić przed rozpoczęciem kolejnego sezonu.

 

W ofercie sklepu TopSlim znajdziecie Państwo trampoliny z siatką zabezpieczającą, składane, w wersji mini, jak i z uchwytem. Posiadamy sprzęt dla każdego.

 

 

 

 

 

 Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel