Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Maszyny na nogi

( ilość produktów: 12 )

Maszyny do ćwiczenia nóg ukierunkowują trening przede wszystkim na mięśnie ud, pośladków i łydek. Ćwiczenia siłowe na maszynach tego typu angażują te konkretne partie mięśniowe. Przez to zwiększają intensywność pracy, a zatem pozwalają na uzyskanie lepszych efektów. Mięśnie dobrze się prezentują. Stają się wymodelowane i silniejsze. Są to profesjonalne urządzenia wykonane z dobrej jakości materiałów. Gwarantują użytkownikom bezpieczeństwo i wygodę korzystania. Nadają się zarówno do siłowni komercyjnej, jak i domowej.

 

maszyna do nóg

 

Maszyna do nóg — dla kogo?

Z urządzenia do treningu nóg mogą korzystać praktycznie wszyscy, bez względu na wiek czy płeć. Na maszynie mogą ćwiczyć młodzi i starsi, kobiety i mężczyźni. Jeśli celem osoby ćwiczącej jest wyrobienie sobie mięśni nóg, ud lub pośladków, warto jest przemyśleć zakup takiego sprzętu. Jego praca skupia się tylko i wyłącznie na tych mięśniach. W zamian oferuje smukłe i jędrne mięśnie.

 

Jakie ćwiczenia można wykonać na maszynie do ćwiczeń nóg?

Maszyna do nóg służy do pracy nad dolnymi partiami ciała. Aby osiągnąć zadowalający efekt, można wykonać ćwiczenia takie jak:

  • przywodzenia, odwodzenia ud
  • prostowanie nóg
  • odpychanie nóg

Oczywiście możliwości jest dużo więcej. Należy jednak pamiętać o konsultacji z trenerem personalnym, zanim zdecydujemy się na trening. Pokaże on prawidłową technikę i poinstruuje jak nie zrobić sobie krzywdy.

 

Co powinna mieć dobra maszyna do treningu nóg?

Na rynku dostępne są urządzenia do treningu mięśni nóg, na których można ćwiczyć w pozycji siedzącej oraz takie, które swoją budową przypominają suwnice. We wszystkich z nich powielają się pewne elementy, dość ważne w budowie maszyny. Są to:

  • regulacja siedziska — umożliwi dopasowanie sprzętu pod wzrost każdej osoby chcącej skorzystać z maszyny
  • podest na nogi — powinien być ogumowany, aby nogi podczas ćwiczeń nie ześlizgnęły się (jest to zależne od budowy maszyny, nie każda posiada podest)
  • tapicerka — musi być odpowiednio wzmocniona ze względu na używanie sprzętu przez wiele osób w siłowniach
  • stopki maszyny — zapewniają stabilność urządzenia oraz zabezpieczenie przed ewentualnym porysowanie podłogi

Dodatkową, równie istotną, kwestią jest obciążenie w formie wolnych obciążeń lub stosów. Sprzęt zazwyczaj wyposażony jest w wolne obciążenia. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na wartość maksymalnego obciążenia maszyny. Przekroczenie tej liczby może grozić uszkodzeniem sprzętu.

 

W sklepie TopSlim mogą Państwo zakupić maszynę do treningu nóg topowych producentów. Zapraszamy do zapoznana się z ofertą.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com
Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.
Zamknij
pixel