Darmowa dostawa od 500,00 zł

Piłkarzyki

( ilość produktów: 53 )

Piłkarzyki stołowe to przede wszystkim sport towarzyski połączony ze zdrową rywalizacją i beztroską zabawą. Umożliwia przeniesienie emocji ze stadionów do domów, świetlic czy pubów. Przeznaczony jest zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych. Stół piłkarski możemy ustawić dosłownie wszędzie - nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Typowy ma około 110 cm długości i 75 cm szerokości. Można również spotkać się z wersjami stołu dla dzieci, które są jeszcze mniejsze. Jest to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu z najbliższymi. Kupując stół do piłkarzyków, zapewnimy sobie i najbliższym wiele godzin dobrej zabawy. Czytaj więcej: Piłkarzyki

 

 

Piłkarzyki stołowe bardzo często można spotkać w barach, pubach, hotelach czy restauracjach. Są nieodłącznym elementem kurortów turystycznych. Piłkarzyki takie różnią się jednak od tych, które można postawić w domu.

 

Rodzaje piłkarzyków

Piłkarzyki można podzielić na dwie główne grupy:

  • piłkarzyki rekreacyjne (niezarobkowe)
  • piłkarzyki zarobkowe

 

 Włoskie piłkarzyki Garlando

 

Piłkarzyki rekreacyjne doskonale sprawdzają się w domach, świetlicach i szkołach. Stawiane są tam, gdzie nie ma chęci osiągnięcia zysku. Piłkarzyki w domu są doskonałym pomysłem. Cieszą się z nich nie tylko  dzieci, ale także dorośli. Są doskonałą formą spędzenia wolnego czasu. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w deszczowe popołudnia czy długie, jesienne i zimowe wieczory. Coraz częściej można spotkać je w prywatnych domach i każdy jest z nich zadowolony. Cena za piłkarzyki domowe nie jest wygórowana. Można je nabyć już za 300 zł (pod warunkiem, że korzystać będą z nich głównie dzieci). Jeśli głównymi użytkownikami mają być dorośli, należy wybrać nieco droższy model (w granicach od 800-1000 zł). Droższe piłkarzyki mają większą wagę, co zdecydowanie wpływa na ich stabilność i komfort gry. Im cięższe piłkarzyki, tym lepiej, ponieważ nie ma wtedy obawy, że będą się przesuwać po podłodze podczas emocjonujących rozgrywek. 

 

Piłkarzyki zarobkowe sprawdzają się w klubach, restauracjach, pubach i tym podobnych miejscach. Aby z nich skorzystać, należy wrzucić monetę lub żeton. Najczęściej spotykane piłkarzyki zarobkowe mają wrzutnik na monetę 2 zł, rzadziej na 5 zł. Częstym rozwiązaniem jest także wrzutnik na żetony. Aby zagrać, należy wykupić żeton za określoną kwotę. Jest to dobre rozwiązanie z kilku względów:

  • nie wymaga posiadania bilonu przez graczy,
  • w dowolnym momencie można obniżyć lub podnieść opłatę za grę (bez konieczności wymiany wrzutnika),
  • w dowolnym momencie można znieść opłatę (np. poza sezonem).

 

Piłkarzyki na monety/żetony posiadają szybę górną, która zabezpiecza przed kradzieżą piłeczek. Poza tym pomaga w zachowaniu płyty boiska w czystości: nie wpadają tam liście i inne zanieczyszczenia, czy też np. okruchy jedzenia/napoje. Waga takich piłkarzyków jest bardzo duża (ok. 90-100 kg). Pozwala to na komfortową i stabilną grę. Cena za piłkarzyki zarobkowe to ok. 4000-5000 zł. Są dostarczane i montowane przez serwis. Za dodatkową opłatą można dokupić także oświetlenie LED piłkarzyków, które pozwalają na grę wieczorami. Oświetlenie daje wyjątkowy efekt wizualny i przykuwa oko. Dzięki niemu nie będzie osoby, która przejdzie obojętnie obok oferowanej formy rozrywki. 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze piłkarzyków domowych?

By wybrać odpowiednie piłkarzyki do domu, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Najważniejsze z nich to:

  • Waga - jak zostało wspomniane, waga piłkarzyków jest bardzo ważna. Od niej zależy stabilność i komfort gry. Na początek należy określić, kto będzie użytkował stół: dzieci czy dorośli, a może i dzieci, i dorośli. Jeśli głównymi użytkownikami będą dzieci, można wybrać lżejszy stół (ok. 15-20 kg). Będzie wystarczająco ciężki, a jednocześnie prosty w przenoszeniu. Bez problemu będzie go można przestawić w dowolne miejsce. Jeśli użytkownikami będą także osoby dorosłe, należy rozważyć kupno cięższego stołu (ok. 40 kg). Natomiast jeśli stół ma być użytkowany w głównej mierze przez dorosłych, należy wybrać stół powyżej 50 kg.
  • Prowadnice - wyróżnia się dwa rodzaje prowadnic: prowadnice przelotowe i prowadnice teleskopowe. Prowadnice przelotowe "wychodzą" na drugą stronę stołu, z kolei prowadnice teleskopowe składają się jak teleskop i nie przechodzą przez drugą ściankę. Teleskopowe prowadnice są więc dużo bezpieczniejsze, jednak zarazem wolniejsze. Przelotowe są szybsze, jednak istnieje tu ryzyko uderzenia drugiego gracza lub osoby, która podejdzie zbyt blisko stołu, na którym toczy się rozgrywka. Profesjonalne piłkarzyki wyposażone są w prowadnice przelotowe.
  • Wymiary boiska - pełnowymiarowe boisko piłkarzyków ma wymiary 110 x 75 cm. Taki też powinien być wymiar boiska piłkarzyków dla dorosłych. Jeśli chodzi o dzieci, oczywiście może być mniejsze. Najważniejsze, by stół był dopasowany do wieku użytkowników.
  • Wysokość stołu - dla dorosłych wysokość stołu piłkarskiego powinna być w granicach 80-100 cm. Piłkarzyki dla dzieci powinny być niże. Ważne jest, by posiadały regulowaną wysokość nóżek, by rosły razem z dziećmi. Jeśli chodzi o nogi stołu, warto zwrócić uwagę, by miały możliwość poziomowania. Wówczas, nawet gdy podłoże będzie nierówne, możliwe jest wypoziomowanie piłkarzyków, by stały stabilnie. 

 

Stoły do piłkarzyków dostępne w naszej ofercie odznaczają się solidną budową. Jest to szczególnie ważne w przypadku najbardziej zaciętej rywalizacji. Zarówno rączki, jak i cała maszyna zostały wykonane z materiałów o podwyższonym standardzie i wytrzymałości. Sama konstrukcja oparta jest o solidny stelaż. Dzięki temu rurki nie wykrzywiają się, prowadnice pozostają na swoim miejscu, a stół nie chwieje podczas gry. Zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty różnego rodzaju piłkarzyków stołowych dostępnych w ofercie sklepu Topslim.pl.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel