Darmowa dostawa od 500,00 zł

Fotele wiszące

( ilość produktów: 2 )

Fotele wiszące, inaczej nazywane krzesłami brazylijskim, to hit ostatnich lat. Nie ma ogrodu, gdzie taki fotel by się nie pojawił. Tarasy i balkony to także popularne miejsca, w których pojawiają się fotele. Coraz częściej stają się także ozdobą wnętrz w domach. Fotel wiszący budową i funkcjonalnością przypomina hamak. Osoba, która "buja się" w krześle brazylijskim przyjmuje pozycję siedzącą, inaczej niż jest to w hamaku. Cechą charakterystyczną krzesła hamakowego jest jego konstrukcja - drewniany drążek oraz materiał połączone ze sobą sznurkowymi linami. Relaks w takim krześle to odpoczynek dla kręgosłupa oraz doskonała forma odpoczynku po ciężkim dniu w pracy lub szkole.

  

 

Fotel wiszący w ogrodzie

Ogród to odpowiednie miejsce do wypoczynku. Dlatego też ważne jest, aby tę przestrzeń właściwie przygotować. Meble to najważniejsze wyposażenie. To tak wypoczywamy, spędzamy wspólnie czas z rodziną lub przyjaciółmi. Jednym z wielu mebli do wypoczynku może być krzesło brazylijskie, które szczególnie wygodne jest dla kręgosłupa. Lekkie bujanie, gorąca kawa lub herbata i książka w otoczeniu przyrody to idealny sposób na relaks.  

 

Fotel wiszący w domu

Fotel wiszący w domu to doskonały dodatek aranżacyjny lub dodatkowy mebel w pomieszczeniu. Bardzo popularny jest we wnętrzach boho. Dzieci uwielbiają się bujać i spędzać wolny czas w ruchu.  Istotne jest, aby w takim pokoju wybrać odpowiednie miejsce i przygotować je tak, aby było bezpieczne dla dziecka. W pokoju dziecięcym warto umieścić pod krzesłem miękki dywan lub specjalną mate, która zamortyzuje ewentualny upadek. 

 

Jak zamontować fotel brazylijski?

Montaż krzesła brazylijskiego zależy od miejsca w którym chcemy go przymocować. Na zewnątrz jest o to dużo łatwiej. Można wykorzystać do tego drzewo, daszek lub belkę. Ważne jest, aby do podwieszenia użyć haków, tak aby konstrukcja była stabilna. Istotne jest również ustawienie wysokości krzesła, tak aby użytkownikom wygodnie było wchodzić i schodzić. W przypadku pomieszczeń potrzebne są kotwy rozporowe z zakończeniem w postaci haka. Konieczne jest to po to, aby nawet podczas intensywnego użytkowania hak nie wypadł z sufitu. Należy pamiętać, że umieszczenie takich haków na suficie podwieszanym jest niemożliwe - konstrukcja nie wytrzyma obciążenia. 

 

krzesło brazylijskie

 

Zalety fotela hamakowego

Krzesło brazylijskie to ulga dla kręgosłupa. Odpowiednio wygodne i właściwe ułożenie ciała podczas wypoczynku na tego rodzaju hamaku sprawia, że kręgosłup jest nam wdzięczny - nie jest zbyt obciążony i narażony na krzywizny. Nie zabiera zbyt wiele miejsca, zdecydowanie mniej niż zwykły hamak. Łatwiejsze jest także jego przenoszenie. Zmieści się np. w bagażniku, co może uatrakcyjnić wyjazd na wakacje. Mogą z niego korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci (tylko w obecności dorosłego). Wygląd i funkcjonalność krzesła brazylijskiego sprawia, że sprawdzi się na dworze, w ogrodzie, balkonie lub tarasie, jak i we wnętrzu, np. w pokoju dziecięcym czy salonie. Wnętrze od razu stanie się klimatyczne, a spędzanie czasu na balkonie lub tarasie stanie się przyjemniejsze. 

 

Wady krzesła brazylijskiego

Mimo wielu zalet, tak jak każdy mebel, tak i krzesło hamakowe ma pewne wady. Niedogodnością z pewnością jest brak możliwości ułożenia krzesła do pozycji leżącej. Rozwiązaniem jest dodatkowy zakup hamaka. W trakcie korzystania z krzesła ważne jest prawidłowe utrzymanie równowagi. Łatwo można upaść, jest to szczególnie ważna kwestia w przypadku małych dzieci. Z tego też powodu zalecane jest, aby dzieci korzystały z krzesła pod nadzorem osoby dorosłej.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą foteli wiszących w sklepie TopSlim. 

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel