Darmowa dostawa od 500,00 zł

SPRZĘT FITNESS

( ilość produktów: 311 )

Najczęściej o aktywności przypominamy sobie, gdy zauważamy u siebie kilka kilogramów więcej. Wtedy też bardzo szybko rozpoczynamy ćwiczenia, które pamiętamy jeszcze z czasów wu-efu. Czyli robimy przysiady, pompki i brzuszki. Po pewnym czasie jednak zauważamy, że są one niewystarczające, a waga stoi. Szukamy przyczyny w swojej nieregularności, bo przecież najlepsze efekty uzyskuje się wtedy, gdy ćwiczenia wykonywane są często, bez zbyt długich przerw. To faktycznie może być jedna z przyczyn, gdyż brak regularności sprawia, że nawet jak pojawią się jakieś efekty, są bardzo połowiczne i szybko znikają. Przez to się zniechęcamy. Czytaj więcej: Sprzęt fitness

 

 

Jednak to nie tylko brak dyscypliny tu pokutuje. Także brak odpowiedniego sprzętu do fitness. Od niego zależy bardzo wiele i to właśnie na tym zagadnieniu skupimy się w tym miejscu. Zanim podejmiemy temat, przekonajmy nieprzekonanych, dlaczego warto rozpocząć aktywny tryb życia.

 

 Sprzęt fitness

 

Zalety aktywnego trybu życia

 • Lepsza sylwetka, która wpływa na dobre samopoczucie. Nieprzypadkowo mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Od tego, jak wyglądamy, zależy jak się czujemy, jakie mamy o sobie mniemanie. Osoby wyglądające lepiej fizycznie mają wyższą samoocenę, a więc są bardziej zadowolone z życia. Oczywiście, nie powinniśmy ćwiczyć dla kogoś, lecz dla siebie. To przecież wiąże się z kolejną zaletą, a mianowicie z lepszym zdrowiem. Sprzęt fitness na pewno nam w tym pomoże.
 • Nie da się przecenić czynnika zdrowotnego dzięki wykonywanym regularnie ćwiczeniom. Nie ulega wątpliwości, że osoby, które są aktywne, są jednocześnie zdrowsze. Jeśli dodatkowo przestrzegamy diety, to tym bardziej efekty są zadowalające. Brak ruchu to na dłuższą metę znudzenie, gorsze zdrowie, które przekłada się też na gorsze samopoczucie. Ćwiczący mają lepszą kondycję fizyczną, jak i psychiczną.
 • Stałe doskonalenie się. Uprawianie sportu, wykonywanie ćwiczeń, ogólnie aktywność, to wszystko zachęca do jeszcze lepszej pracy, do poprawiania swoich wyników. Nic tak nie nakręca, jak sukcesy, które pokazują, że to, co robimy, ma sens. Że praca nie idzie na marne. Można poprawić swoje rezultaty, rywalizując z innymi, można jednak to robić, przekraczając jedynie swoje granice wytrzymałości. Nie ma różnicy, co wolimy i jakie mamy ambicje - najważniejsze, aby nasza aktywność zachęcała nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Najlepiej pozostać aktywnym mając dobrze dobrany sprzęt do fitnessu, który można zakupić w sklepie Topslim. Znajduje się w nim wszystko, co niezbędne, by kompleksowo, wydajnie trenować. Jaki sprzęt fitness jest jednak warty polecenia, na co zwracać uwagę?

 

Sprzęt fitness 

 • Zacznijmy od bieżni, która jest podstawą każdej siłowni. Można oczywiście biegać na dworze, ale nie zawsze jest to możliwe (na przykład w mieście) Poza tym, jak dowiedli naukowcy - bieganie na bieżni jest bezpieczniejsze dla stawów niż tradycyjne. Przede wszystkim aż o 35% zmniejszamy obciążenie stóp, dzięki czemu stopy nie męczą się tak bardzo, jak podczas biegu po asfalcie. Ponadto, nie ma mowy o nierównościach jak na miejskim chodniku. Nie musimy więc obawiać się o kontuzję. Jeśli planujemy stworzyć domową siłownię, to bieżnia do biegania jest tu podstawowym urządzeniem.

 

 • Kolejnym sprzętem fitness do domu jest rower treningowy. Jazda na nim jest bardzo korzystna dla zdrowia, szczególnie dla stawów. Rower stacjonarny to najchętniej wybierany sprzęt fitness.  Jeśli chodzi o zakres ćwiczeń, które można na nim wykonywać, to mamy duży wybór. Najważniejsze - taki trening jest dla każdego, niezależnie od wieku. Zalet takiej aktywności jest sporo, wymieńmy jednak te najważniejsze:
  • zwiększenie siły i elastyczności mięśni,
  • rzeźba mięśni nóg i pośladków,
  • Poprawa krążenia krwi, a więc i lepsza praca serca,
  • obniżenie tętna spoczynkowego.

 

 • Sprzęt fitness, który powinien znaleźć się w domowej siłowni, to orbitrek. Nazywany też trenażerem eliptycznym łączy w sobie kilka aktywności: bieg na bieżni treningowej, jazdy na rowerze stacjonarnym, jak i chodzenia na stepperze. Wszystkie te ćwiczenia maksymalnie pobudzają organizm do jeszcze lepszej pracy.
 • Następny sprzęt to wioślarz. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia przeprowadzenie treningu-symulacji wiosłowania. To doskonały trening dla całego ciała. Najszybciej można w ten sposób wytrenować ręce, ramiona, a także górną i dolną partię nóg. Nie trzeba przygotowywać się do zawodów wioślarskich, by ćwiczyć na wioślarzu.  To doskonała, pożyteczna aktywność dla każdej osoby. Dla wielu specjalistów, jest to najlepszy sprzęt fitness jaki można zakupić do domu.
 • O stepperach nawet nie trzeba przypominać, bo są powszechnie znane. Jednakże warto powiedzieć kilka słów. Ćwiczenia na Stepperze zwalczają cellulit, przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, jednocześnie wzmacniają mięśnie i poprawiają kondycję. To dość tanie urządzenie fitness, ale za to bardzo wydajne, łatwe w transporcie i przechowywaniu. Nie trzeba mieć dużego mieszkania, by go używać. Można na nim trenować praktycznie wszędzie.
 • Platformy wibracyjne - choć nie są tak znane jak np. bieżnie treningowe, w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają na innowacyjny trening dzięki wibracjom, które wpływają na różne partie ciała. Pobudzają mięśnie do jeszcze wydajniejszej pracy.
 • To jednak nie wszystko, bo w sklepie Topslim znajdziesz też pomocne akcesoria do sprzętu fitness. Przede wszystkim zaliczyć można do nich uniwersalne maty ochronne.

 

Należy pamiętać o dbaniu o kondycję, ponieważ ma ona wpływ na lepsze samopoczucie - psychiczne i fizyczne. Jednocześnie warto korzystać odpowiedniego sprzętu, który zapewnia Topslim. Zapraszam do zakupów!

 

 

 

Poradnik: Jaki sprzęt fitness wybrać?

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel