SPRZĘT FITNESS

( ilość produktów: 486 )

Najczęściej o aktywności przypominamy sobie, gdy zauważamy u siebie kilka kilogramów więcej. Wtedy to bardzo szybko rozpoczynamy ćwiczenia, które pamiętamy jeszcze z czasów wu-efu z podstawówki lub szkoły średniej. Czyli robimy przysiady, pompki i brzuszki. Po pewnym czasie jednak zauważamy, że mało to nam dało, że dalej waga stoi. Szukamy przyczyny w swojej nieregularności, bo przecież najlepsze efekty uzyskuje się wtedy, gdy ćwiczenia wykonywane są często, bez zbyt długich przerw. To faktycznie może być jedna z przyczyn, bo brak regularności sprawia, że nawet jak pojawią się jakieś efekty, są bardzo połowiczne i szybko znikają, a my się zniechęcamy.

Jednak to nie tylko brak dyscypliny tu pokutuje, bo także brak odpowiedniego sprzętu do fitness. Od niego zależy bardzo wiele i to właśnie na tym zagadnieniu skupimy się w tym miejscu, lecz zanim podejmiemy temat, przekonajmy nieprzekonanych, dlaczego warto rozpocząć aktywny tryb życia.

  • Lepsza sylwetka, która wpływa na dobre samopoczucie. Nieprzypadkowo mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch, gdyż od tego, jak wyglądamy, zależy, jak się czujemy, jakie mamy o sobie mniemanie. Osoby wyglądające lepiej fizycznie mają wyższą samoocenę, a więc są bardziej zadowolone z życia. Oczywiście, nie powinniśmy ćwiczyć dla kogoś, lecz dla siebie, bo przecież to wiąże się z kolejną zaletą, a mianowicie z lepszym zdrowiem. Sprzęt fitness na pewno nam w tym pomoże.
  • No właśnie, nie da się przecenić czynnika zdrowotnego dzięki wykonywanym regularnie ćwiczeniom. Nie ulega wątpliwości, że osoby, które są aktywne, są jednocześnie zdrowsze. Jeśli jeszcze przestrzegamy diety, to tym bardziej efekty są zadowalające. Brak ruchu to na dłuższą metę znudzenie, gorsze zdrowie, które przekłada się też na gorsze samopoczucie, a więc ćwiczący mają lepszą kondycję fizyczną, jak i psychiczną.
  • Stałe doskonalenie się. Uprawianie sportu, wykonywanie ćwiczeń, ogólnie aktywność, to wszystko zachęca do jeszcze lepszej pracy, do poprawiania swoich wyników. Nic tak nie nakręca, jak sukcesy, które pokazują, że to, co robimy, ma sens, że nasza praca nie idzie na marne. Można poprawić swoje rezultaty, rywalizując z innymi, można jednak to robić, przekraczając jedynie swoje granice wytrzymałości. Nie ma różnicy, co wolimy i jakie mamy ambicje - najważniejsze, aby nasza aktywność zachęcała nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Najlepiej pozostać aktywnym mając dobrze dobrany sprzęt do fitnessu, który można zakupić w sklepie Topslim. Znajdziemy w nim wszystko, co niezbędne, by kompleksowo, wydajnie trenować. Jaki sprzęt fitness jest jednak warty polecenia, na co zwracać uwagę?

Pozostały sprzęt

  • Zacznijmy od bieżni, która jest podstawą każdej siłowni. Można oczywiście biegać na dworze, ale nie zawsze jest to możliwe (na przykład w mieście), a poza tym, jak dowiedli naukowcy - bieganie na bieżni jest bardziej bezpieczne dla stawów niż tradycyjne. Przede wszystkim zmniejszamy obciążenie stóp, aż o 35 procent, dzięki czemu stopy nie męczą się tak bardzo, jak wtedy, gdy biegamy po asfalcie. Ponadto, nie ma mowy o nierównościach, jak na miejskim chodniku, więc nie musimy się obawiać o kontuzję. Jeśli planujemy stworzyć domową siłownię, to bieżnia jest tu podstawowym urządzeniem.
  • Kolejnym jest rower treningowy. Jazda na nim jest bardzo korzystna dla zdrowia, szczególnie dla stawów. Rower jest to najchętniej wybierany sprzęt fitness.  Jeśli chodzi o zakres ćwiczeń, które można na nim wykonywać, to mamy duży wybór, a co najważniejsze - taki trening jest dla każdego, niezależnie od wieku. Zalet takiej aktywności jest sporo, wymieńmy jednak te najważniejsze. Przede wszystkim zwiększamy siłę i elastyczność mięśni, najbardziej rzeźbione są mięśnie nóg i pośladków. Poprawiamy krążenie krwi, a więc i serce lepiej pracuje, a dodatkowo obniżamy tętno spoczynkowe.
  • Kolejnym sprzętem, który powinien znaleźć się w naszej siłowni, są orbitreki. Nazywany też trenażerem eliptycznym łączy w sobie kilka aktywności: biegu na bieżni treningowej, jazdy na rowerze stacjonarnym, jak i chodzenia na stepperze. Wszystkie te ćwiczenia maksymalnie pobudzają organizm do jeszcze lepszej pracy.
  • Kolejny sprzęt to wioślarze, czyli jak sama nazwa wskazuje, pozwalające na przeprowadzenie treningu-symulacji wiosłowania. To doskonały trening dla całego ciała, a najszybciej tak można wytrenować ręce, ramiona, a także górną i dolną partię nóg. Nie musimy przygotowywać się do zawodów wioślarskich, by na tym poćwiczyć, to doskonała, pożyteczna aktywność dla każdej osoby. Dla wielu specjalistów, jest to najlepszy sprzęt fitness jaki można zakupić do domu.
  • stepperach nawet nie trzeba przypominać, bo wykorzystuje je większość osób. Jednakże warto powiedzieć kilka słów. Stepper zwalcza cellulit, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, jednocześnie wzmacnia mięśnie, poprawia kondycję. To dość tanie urządzenie, ale za to bardzo wydajne, łatwe w transporcie i przechowywaniu. Nie musisz mieć dużego mieszkania, by go używać, praktycznie wszędzie można na nim trenować.
  • Platformy wibracyjne - choć nie są tak znane, jak choćby steppery, to jednak warto skorzystać z zalet, jakie oferują. Pozwalają one na innowacyjny trening, a to dzięki wibracjom, które wpływają na różne partie ciała. Pobudzają one do jeszcze wydajniejszej pracy.
  • To jednak nie wszystko, bo w sklepie Topslim znajdziesz też pomocne akcesoria do sprzętu fitness, do których przede wszystkim zaliczyć można uniwersalne maty ochronne.

Pamiętajmy więc, żeby dbać o kondycję, bo wpływa ona na lepsze samopoczucie - psychiczne i fizyczne, ale jednocześnie korzystajmy z pomocy odpowiedniego sprzętu, który zapewnia Topslim. Zapraszam do zakupów!

Jeśli wciąż nie wiesz co wybrać? Napisz do nas, albo skorzystaj z naszego poradnika sprzętu fitness.     

Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.
Zamknij
pixel