Darmowa dostawa od 500,00 zł

Bieżnia

( ilość produktów: 49 )

Bieżnia treningowa to najważniejsze wyposażenie każdej siłowni. Bieg na bieżni może być docelową formą treningu lub stanowić dopiero rozgrzewkę przed jej właściwą formą. Bieżnie do biegania różnią się przeniesieniem napędu. Dzielimy je na bieżnie elektryczne (praca silnika) i bieżnie magnetyczne lub mechaniczne (ruch pasa biegowego wywołuje sam użytkownik). Czytaj więcej: Bieżnie

Przedstawiony powyżej podział bieżni jest podziałem najbardziej znanym. Innym podziałem, może być podział ze względu na zastosowanie i przeznaczenie bieżni.

 Trening na bieżni

 

Podział bieżni ze względu na zastosowanie i przeznaczenie

  • bieżnie domowe,
  • bieżnie profesjonalne.

 

Bieżnie domowe (jak sama nazwa mówi), przeznaczone są do treningu domowego. Cechuje je zazwyczaj dłuższa gwarancja. Bieżnia do domu jest tańszą wersją bieżni profesjonalnej. Wyposażona jest w podstawowe parametry. Jakość bieżni, trwałość i zaawansowanie technologiczne w dużej mierze zależy od ceny. Najprostszą bieżnię do użytku domowego można nabyć już poniżej 1000 zł. Górna granica jest wysoka - do kilku tysięcy złotych.

 

Bieżnie profesjonalne to sprzęt fitness przeznaczony do użytku publicznego. Można tu wyróżnić bieżnie półkomercyjne i bieżnie komercyjne. Bieżnie półkomercyjne doskonale nadają się do szkół, hoteli, świetlic i małych klubów fitness. Bieżnie komercyjne przeznaczone są do użytkowania w siłowniach i klubach fitness. Czyli wszędzie tam, gdzie użytkowane są bardzo intensywnie. 

 

Przy wyborze bieżni warto zwrócić uwagę na jej przeznaczenie oraz na rodzaj gwarancji. Nie należy kupować bieżni z gwarancją domową, jeśli będzie użytkowana publicznie. Jeśli bieżnia do użytku domowego będzie eksploatowana np. w klubie fitness, w razie awarii producent może odmówić darmowej naprawy sprzętu. Przy wyborze bieżni do domu - należy wybrać tę z gwarancją domową. Gdy na bieżnię do domu możemy przeznaczyć pokaźną kwotę, warto wybrać bieżnię z gwarancją półkomercyjną. Wtedy mamy pewność, że będzie ona dużo bardziej wytrzymała i solidniej wykonana.

 

Niezależnie jednak od podziałów, trening na bieżni pozytywnie wpływa na poprawę wydolności płuc i krążenia krwi. Pomaga także zredukować tkankę tłuszczową. Dodatkowo każda bieżnia do siłowni wyposażona jest w specjalne amortyzatory. Dzięki nim trening na bieżni jest całkowicie bezpieczny dla stawów, w odróżnieniu od biegu po twardej powierzchni. Dodatkową zaletą bieżni treningowych jest fakt, że umożliwia trening w każdą pogodę i o każdej porze dnia i nocy.

 

Wybierając bieżnie dostępne w naszym sklepie internetowym, stawiasz na produkty od renomowanych producentów światowej klasy. Tutaj stabilna konstrukcja i dobre jakościowo elementy idą w parze z nowoczesnymi zastosowaniami technologii sprzętowej i intuicyjnym interfejsem elektronicznym. Obecnie szczególnie warto zwrócić uwagę na dokonania w tym drugim aspekcie. Dzisiaj korzystając z bieżni, można zaplanować trening od A do Z, zmierzyć takie parametry jak prędkość, czas, intensywność treningu, przebyty dystans czy puls użytkownika. Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe funkcje bieżni treningowych, np. Bluetooth, głośniki, miejsce na tablet, butelkę i bidon. To szereg bardzo użytecznych funkcji i udogodnień, które pomogą w optymalizacji aktywności. Zachęcamy do skorzystania z bogatego asortymentu bieżni do biegania dostępnych w sklepie Topslim.pl.

 

 

 

Poradnik: Jak wybrać bieżnię treningową?

Kategoria: sprzęt fitness

 


Przy zakupie powyżej 300 zł wysyłka gratis!!!


 

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel