Darmowa dostawa od 500,00 zł

Bieżnia elektryczna

( ilość produktów: 47 )

Bieżnie elektryczne to takie, w których pas biegowy napędzany jest przez silnik. Bieżnie elektryczne są droższe od bieżni magnetycznych, jednak mają wiele innych zalet. Bieżnia elektryczna to jeden z podstawowych sprzętów fitness, którego nie może zabraknąć w żadnej porządnej siłowni. Czytaj więcej: Bieżnie elektryczne

 

Bieżnie elektryczne mają silnik od ok. 1,5 do 5 KM. 

 

Moc silnika w bieżni elektrycznej

Jak zostało wspomniane, na rynku dostępne są bieżnie o mocy silnika 1,5-5 KM. Ogólna zasada jest taka, że im mocniejszy silnik, tym bardziej wytrzymały. 

Silnik o mocy 1,5-2,5 KM jest odpowiedni dla osób, których trening opiera się głównie na chodzie lub truchcie. Jeśli użytkownik chce przeprowadzać umiarkowane i intensywne treningi, powinien wybrać bieżnię z mocniejszym silnikiem: 4-5 KM. 

 

 Bieżnia elektryczna

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bieżni elektrycznej

 

Przy wyborze bieżni elektrycznej należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • Moc silnika: im większa moc silnika, tym bieżnia bardziej wytrzymała. Przy wielu bieżniach podawana jest moc silnika znamionowa i szczytowa. Większą wagę należy przyłożyć do mocy znamionowej. Jest to moc, z jaką silnik może pracować przez dłuższy okres czasu. Moc szczytowa, czyli moc maksymalna - to moc, z jaką silnik może pracować przez krótki czas, chwilowo.
  • Prędkość: zakres prędkości jest bezpośrednio związany z mocą silnika. Im większa moc silnika, tym większy zakres prędkości. Prędkość bieżni najczęściej mieści się w zakresie 0,5-20 km/h. W profesjonalnych bieżniach elektrycznych prędkość maksymalna może sięgać nawet powyżej 20 km/h.
  • Wymiary pasa biegowego: jest to bardzo ważny parametr zwłaszcza dla wysokich osób. Osoby wysokie muszą mieć odpowiednio duży pas biegowy, by trening był komfortowy. Przed wyborem odpowiedniej bieżni warto skonsultować się ze sprzedawcą i poprosić o wskazówki i doradztwo. 
  • Maksymalne obciążenie: przy wyborze bieżni elektrycznej, tak jak przy wyborze każdego sprzętu fitness należy zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie. Nie należy wybierać także urządzenia "na styk", np. ważąc 95 kg, wybrać sprzęt o dopuszczalnej wadze użytkownika 100 kg. Należy wtedy wybrać już solidniejszy sprzęt, o  dopuszczalnej wadze użytkownika 110 czy 120 kg. 

 

Zalety bieżni elektrycznej

  • Stabilność - bieżnie elektryczne są stabilne dzięki dużej wadze. Dzięki temu trening na nich jest bezpieczny i komfortowy.
  • Amortyzacja - każda bieżnia elektryczna posiada odpowiedni system amortyzacji. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu, trening na bieżni jest bezpieczny dla stawów i komfortowy. 
  • Programy treningowe - w bieżniach elektrycznych możliwy jest wybór programu treningowego. W odróżnieniu od bieżni magnetycznej, użytkownik może skorzystać z zaprogramowanych programów treningowych. Najczęstsze programy treningowe to interwał, bieg pod górkę, bieg z górki, itp.  
  • Ustawianie własnych parametrów treningu - możliwość wyboru takich parametrów jak np. prędkość, czas, dystans. Ustawianie prędkości jest z jednej strony dużą zaletą, a z drugiej wadą. Zaletą, ponieważ można ją precyzyjnie ustawić i trenować. Wadą - ponieważ wymaga mniejszego wkładu pracy mięśni użytkownika. 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą bieżni elektrycznych.

 

 

 

 

Poradnik: Jak wybrać bieżnię treningową

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel