Darmowa dostawa od 500,00 zł

Bieżnia magnetyczna (mechaniczna)

( ilość produktów: 2 )

Bieżnie magnetyczne (zwane również bieżniami mechanicznymi) to bieżnie, w których ruch taśmy odbywa się za pomocą siły mięśni. Prędkość, z jaką odbywa się trening, jest zależna od siły mięśni użytkownika. To sprawia, że bieżnia magnetyczna jest sporym wyzwaniem dla osób dopiero co rozpoczynających swą przygodę z treningami.  Czytaj więcej: Bieżnie magnetyczne

Bieżnia magnetyczna ma swoje zalety i wady.

 

 Bieżnia magnetyczna

 

Zalety i wady bieżni magnetycznej

 

Jak każdy sprzęt fitness, bieżnia magnetyczna ma swoje zalety i wady.

  • Gdy użytkownik opadnie z sił, automatycznie tempo treningu zostaje zwolnione. Jest to uznawane za wadę wśród osób początkujących. Jednak co dla jednych jest wadą, dla innych jest zaletą. Zaawansowani użytkownicy niekiedy wolą korzystać z bieżni magnetycznej, ponieważ jest bardziej wymagająca. Trzeba włożyć więcej siły i zaangażowania, by przeprowadzić trening na wysokim poziomie.
  • Bieżnia magnetyczna jest mniej przyjazna dla stawów. Wynika to z faktu braku amortyzacji. Systemy amortyzacyjne są stosowane zwłaszcza w bieżniach elektrycznych
  • Brak możliwości wyboru programów treningowych. W bieżni magnetycznej nie ma możliwości wyboru programów treningowych, ponieważ tempo treningu zależne jest wyłącznie od siły i zaangażowania mięśni użytkownika. 
  • Komfortowe przechowywanie i transport. Bieżnie magnetyczne w dowolnym momencie można rozkręcać i skręcać. Jest to bardzo proste i szybkie. Dzięki takiej możliwości transport bieżni nie stanowi najmniejszego problemu. Znaczna część bieżni magnetycznych ma możliwość składania, co z kolei wpływa na komfort przechowywania. Po złożeniu można je przechowywać za zasłoną, czy pod łóżkiem. Na komfort przechowywania i transportu wpływa także niewielka waga bieżni. Są one znacznie lżejsze niż bieżnie elektryczne. To sprawia, że ten rodzaj bieżni sprawdza się jako bieżnia domowa.
  • Bieżnia magnetyczna jest sporo tańsza niż bieżnia elektryczna.

 

Podsumowując powyższe punkty, bieżnia magnetyczna doskonale sprawdza się jako bieżnia do domu. Odpowiedniejsza jest dla osób zaawansowanych, jednak korzystać z niej mogą także osoby początkujące. Należy wziąć pod uwagę jedynie fakt, że treningi będą bardziej wymagające.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą bieżni magnetycznych dostępnych w Topslim.pl

 

 

 

Poradnik: Jak wybrać bieżnię treningową?

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel