Darmowa dostawa od 500,00 zł

Stoły tenisowe

( ilość produktów: 35 )

Tenis stołowy jest popularną dyscypliną sportową, w którą grać mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Jest to szybka gra, wymagająca od zawodników dużej sprawności ruchowej. To dobry sposób na ćwiczenie refleksu i  poprawę koordynacji ruchowej. Sprzęt do tenisa stołowego to stół do ping ponga z siatką, oraz akcesoria, takie jak rakietki i piłeczki. Czytaj więcej: Stoły tenisowe

 

 

Stoły do ping ponga można spotkać zarówno w domach prywatnych, jak i szkołach, świetlicach, hotelach. To bardzo powszechny sport towarzyski, który może uprawiać każdy. Nie ma tu ograniczeń wiekowych. Tenis stołowy jest również uprawiany przez osoby jeżdżące na wózkach inwalidzkich. Jest to jedna z niewielu aktywności, na którą mogą sobie pozwolić osoby niepełnosprawne.  

 Stół do ping ponga

 

Podział stołów tenisowych

Najbardziej powszechne rodzaje stołów do ping ponga to:

  • Stół do tenisa stołowego indoor (wewnętrzny)
  • Stół do tenisa stołowego outdoor (zewnętrzny)

 

Kupując stół tenisowy, należy najpierw określić, gdzie będzie użytkowany. Jeśli stół będzie użytkowany w pomieszczeniach, wtedy należy kupić stół do tenisa indoor. Jeśli chcemy natomiast korzystać ze stołu na zewnątrz - w ogrodzie lub na tarasie, trzeba wybrać stół tenisowy outdoor. Stoły do ping ponga outdoor są nieco droższe. Wynika to z konieczności zastosowania materiałów odpornych na wszelkie czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, mróz czy słońce. Warto jednak pamiętać, że nawet stoły zewnętrzne należy zabezpieczyć na zimę. Najlepiej schować je do piwnicy czy schowka. Warto też zaopatrzyć się w pokrowiec, który będzie można na niego nałożyć. Zapobiega przed kurzem i drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. 

 

Stół do ping ponga składany czy jednoczęściowy

Większość dostępnych na rynku stołów do tenisa stołowego jest składanych. Ale dostępne są także stoły jednoczęściowe - nieskładane. Który wybrać? Składany stół do ping ponga jest dużo bardziej praktyczny. Doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy nie ma do dyspozycji wystarczająco dużo miejsca. Na czas gry stół rozkłada się, natomiast po zakończonej grze można go złożyć, dzięki czemu zajmuje o połowę miejsca mniej. Również gdy na jakiś czas musimy przechować stół np. w piwnicy czy schowku - przechowywanie złożonego jest dużo wygodniejsze. Jednoczęściowy stół do ping ponga sprawdzi się tylko w sytuacji, gdy do dyspozycji jest dużo miejsca i może stać tam przez cały czas. Jego przeniesienie do innego pomieszczenia jest nieco kłopotliwe. Składany stół tenisowy jest bardziej komfortowy w przechowywaniu i przemieszczaniu. Z tego względu cieszy się dużo większą popularnością niż stół jednoczęściowy. I również z tego względu, większość dostępnych stołów na rynku jest właśnie składana. 

 

Kolory blatu stołu do tenisa

Blaty stołów do ping ping ponga mają różne kolory:

  • zielony,
  • niebieski,
  • szary.

Najbardziej popularne są stoły z zielonym blatem. Najczęściej kupowane są do szkół, ale także domów prywatnych. Najmniej popularne są stoły z blatem szarym, jednak zainteresowanie nimi ciągle wzrasta. 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą stołów do tenisa. Oferujemy także szereg akcesoriów do tenisa stołowego.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel