Darmowa dostawa od 500,00 zł

Trampoliny fitness

( ilość produktów: 3 )

Jumping fitnesswłaśnie tak nazywana jest aktywność fizyczna wykonywana z użyciem trampolin fitness. Wiele osób zainteresowanych jakąkolwiek formą aktywności fizycznej wybiera właśnie ten rodzaj treningu. Związane jest to z wielką popularnością tych właśnie trampolin. Bardzo łatwo jest z zestresowanego dorosłego, magicznie zamienić się w małe, ucieszone dziecko. Po zakończonym treningu cały w kroplach potu będziesz w stanie stanąć przed lustrem i pogratulować sobie dobrze wykonanego treningu. Takie rezultaty gwarantuje trening z trampolinami fitness.

 

trampolina fitness

 

Budowa trampoliny fitness

Trampolina do ćwiczeń fitness przeznaczona jest dla jednej osoby, dlatego jest dużo mniejsza od klasycznej trampoliny. Posiada rączkę pomagającą utrzymać równowagę. Nie jest wyposażona w siatkę chroniącą przed wypadnięciem. Jest też dużo bardziej wytrzymała. Tego typu trampolina znacznie różni się od trampoliny ogrodowej.

 

Dla kogo może przydać się trampolina do ćwiczeń?

Jak powszechnie wiadomo, małe dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju podskoki, ale dlaczego dorośli mieliby odmówić sobie takiej przyjemności? Nie ma ku temu żadnych przeszkód. Wiek czy płeć nie ma tutaj znaczenia. Ważne są chęci i zapał do podskoków. Doskonale sprawdzi się dla osób, które nie przepadają za nieciekawymi i banalnymi treningami. Pamiętać jednak należy o wykonywaniu ćwiczeń pod okiem profesjonalisty. Ważna jest odpowiednia technika wykonywania skoków.

 

Komu trampolina fitness może zaszkodzić?

Jak większość ćwiczeń, tak i treningi na trampolinie fitness niosą ze sobą pewnie ryzyko wystąpienia kontuzji lub bólu. Bardzo łatwo przesadzić i się przetrenować. Ćwiczenia niezalecane są osobom:

 • w ciąży
 • w połogu
 • z nadwagą
 • z astmą
 • z chorobami stawów
 • posiadającym endoprotezy
 • z problemami z kręgosłupem

 

trampolina fitness

 

Efekty wynikające z używania trampolin fitness

Dzięki podskokom, mięśnie brzucha, nóg a przede wszystkim pośladków się wzmocnią. Po takich ćwiczeniach dużo lepiej się oddycha. Smukła sylwetka już nie będzie problemem. Z łatwością będzie można się nią chwalić na plaży lub wśród znajomych. Nikomu niepotrzebny tłuszcz odejdzie w zapomnienie. Stresująca praca nie będzie już przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Za to pojawi się relaks i uśmiech na twarzy. Taki trening przede wszystkim dostarcza cudownej dawki świetnej zabawy. Wspaniałe samopoczucie utrzymuje się jeszcze długo po skończonych ćwiczeniach.

 

Jakie ćwiczenia można wykonywać na trampolinach fitness?

Jumping fitness ma w sobie elementy treningu cardio i wzmacniającego. Ponadto ćwiczeń, które można wykonać na trampolinach, jest mnóstwo. Niektóre z nich to:

 • przysiady
 • skoki (np. w bok, na jednej nodze, z rozszerzaniem nóg)
 • bieg w miejscu
 • pajacyki

 

W ofercie naszego sklepu TopSlim znajdą Państwo wiele modeli trampolin fitness.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel