Darmowa dostawa od 500,00 zł

Obciążenia do sztangi

( ilość produktów: 202 )

Ćwiczenia ze sztangą to jeden z najważniejszych elementów treningu siłowego. Ich skuteczność oraz efektywność są uzależnione od wielu rozmaitych czynników. Ważne są przy tym takie kwestie jak m.in. odpowiednio ułożony plan treningowy, dieta, systematyczność, czy właściwie dobrane obciążenia do sztangi. Jeśli chodzi o ten ostatni aspekt, to możliwości jest naprawdę sporo – wybór w zakresie obciążeń nazywanych również talerzami, czy krążkami jest bardzo duży. Między sobą różnią się przede wszystkim wagą. Waha się pomiędzy nieco ponad 1 kg do nawet 25 kg. Wybór jest ogromny.

 

obciążenia do sztangi


Rodzaje obciążeń

Głównie obciążenia dzielone są na obciążenia do sztangi standardowej i olimpijskiej. Otwory w obciążeniach standardowych mają odpowiednią wielkość dopasowaną do gryfu standardowego. Taka sama sytuacja dotyczy obciążeń olimpijskich. Obciążenia do sztangi możemy jeszcze podzielić ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, tj.:

  • obciążenia bitumiczne lub kompozytowe — zazwyczaj są większe niż obciążenia żeliwne, a co za tym idzie, potrzebują więcej miejsca do przechowywania; ich trwałość jest nieco gorsza od żeliwnych; nadają się dla osób początkujących
  • obciążenia żeliwne — rozmiarem są mniejsze niż obciążenia kompozytowe, więc nadadzą się do małych mieszkań; trzeba bardziej uważać podczas ich używania
  • obciążenia cementowe — zapewniają komfort użytkowania oraz odpowiednią trwałość obciążenia
  • obciążenia z tworzyw sztucznych — są dość trwałe, nadają się do ćwiczeń, które wymagają odkładania sztangi na podłogę, np. podrzuty

Aby wybrać najlepsze obciążenie, należy zastanowić się nad celem naszych ćwiczeń i tym jak taki trening będzie wyglądał. Najlepszym sposobem jest wypróbowanie każdego obciążenia z osobna i podjęcie indywidualnej decyzji co będzie dla nas odpowiednie.

 

Zalety stosowania obciążeń do sztangi

Jeśli obciążenia są stale zmieniane, siła naszego ciała się zwiększa, a mięśnie ładnie rzeźbią. Organizm zaczyna się dostosowywać do dużego wysiłku. Zmiana obciążeń pozwala też na rozmaitość treningów. Każdy rodzaj trening wymaga innego obciążenia. Polecane jest, aby systematycznie zwiększać ciężar sztangi. Wtedy ciało się nie przyzwyczaja, a efekty ćwiczeń są jeszcze lepsze. Otwory zastosowane w obciążeniach znacznie ułatwiają nakładanie ich na gryf, podnoszenie ich. Mogą też pełnić funkcję hantli.

 

W ofercie naszego sklepu TopSlim znajdą Państwo duży wybór różnego rodzaju obciążenia do sztangi. Zapraszamy do zakupów.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel