Darmowa dostawa od 500,00 zł

Cymbergaj

( ilość produktów: 25 )

Cymbergaj (poprawnie stół air hockey), to sport towarzyski dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Gra zręcznościowa air hockey dla 2-4 osób polega na odbijaniu krążka, by trafił w bramkę przeciwnika. Płyta stołu pokryta jest "dziurkami' z których wydmuchiwane jest powietrze. Dzięki temu tworzy się poduszka powietrzna. Krążek porusza się po poduszce powietrznej, a nie bezpośrednio po blacie stołu. Cymbergaj zapewnia dobrą zabawę, a przede wszystkim ćwiczy sprawność i refleks. Czytaj więcej: Cymbergaj

Stół do cymbergaja nie zajmuje wiele miejsca. Dzięki temu nadaje się do użytkowania nie tylko w świetlicach i klubach, ale również w domu. Cymbergaj to także świetny sposób na spędzenie czasu ze znajomymi. Solidne wykonanie, stabilna konstrukcja oraz regulacja nóżek, zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Nowoczesny i oryginalny design gwarantuje przyjemność gry.

 Cymbergaj

 

Podział stołów do cymbergaja

Najprostszy podział stołów do gry w cymbergaj to podział na:

  • cymbergaje zarobkowe
  • cymbergaje niezarobkowe
    • z dmuchawą
    • bez dmuchawy

 

Cymbergaje zarobkowe są obecnie bardzo powszechne. Automaty do gry w cymbergaja można spotkać w każdej turystycznej miejscowości. Poza miejscowościami turystycznymi cymbergaje zarobkowe spotyka się także na wszelkich imprezach masowych. Wszędzie cieszą się dużym zainteresowaniem. Zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli chętnie korzystają z tej formy rozrywki. Najczęściej air hockeye są oświetlone i kolorowe, dzięki czemu nikt nie przejdzie koło nich obojętnie. Można spotkać automaty, gdzie jedna gra trwa np. do 10 zdobytych goli przez jednego gracza, a także takie, na których gra trwa określony czas, np. 10 minut. Cena za jedną grę wynosi najczęściej 5 zł, jednak spotyka się także stoły z innymi wrzutnikami. Cena za cymbergaj zarobkowy jest dość wysoka - od ok. 15.000 zł, jednak inwestycja ta zazwyczaj bardzo szybko się zwraca. 

 

Cymbergaje niezarobkowe nie są nastawione na zysk i nie mają wrzutników na monety/żetony. Spotkać je można w świetlicach, szkołach, a także coraz częściej w domach prywatnych. Cymbergaje niezarobkowe są oczywiście tańsze niż zarobkowe. Wśród tego rodzaju air hockeyów wyróżnia się cymbergaje z dmuchawą oraz bez dmuchawy. 

 

Cymbergaje bez dmuchawy są tańsze - poniżej 1000 zł. Sprawdzają się doskonale w domach, gdzie użytkownikami są małe dzieci. Krążek porusza się w tym przypadku po blacie stołu, a nie po poduszce powietrznej. Gra jest nieco mniej dynamiczna niż na stołach z dmuchawą, ale dla dzieci wystarczająco szybka. Można także kupić cymbergaj mini - do postawienia na stole. Sprawdza się znakomicie, jeśli użytkownikami są dzieci w wieku 3-4 lat.

 

Cymbergaje niezarobkowe z dmuchawą kosztują od ok. 1500 zł. Cena air hockey zmienia się wraz z wielkością stołów. Najczęściej spotykane są w szkołach, świetlicach i hotelach. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą cymbergajów w sklepie TopSlim.pl

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel