Darmowa dostawa od 500,00 zł

Badminton

( ilość produktów: 13 )

Badminton jest popularną grą towarzyską, a także jedną z dyscyplin olimpijskich. Mogą grać w nią wszyscy, bez względu na wiek, płeć lub umiejętności. Zasady gry w badmintona są proste, a technika nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Przypomina grę w tenisa lub siatkówkę, z tą różnicą, że zawodnik odbija lotkę, nie piłkę.badmintona można grać w halach oraz na zewnątrz. Gra może być rozgrywana rekreacyjnie, jak i profesjonalnie. To świetna zabawa, która gwarantuje wiele frajdy całej rodzinie oraz znajomym.

 

Historia badmintona

Niektóre źródła podają, że gra w badmintona została zapoczątkowana już w jednej z najstarszych cywilizacjach chińskich i azteckich. Mają to potwierdzać rysunki, które ukazują rozgrywkę podobną do badmintona. Natomiast według innych źródeł, w badmintona grano już 2 tysiące lat temu przy użyciu lotki i dłoni. Nazwa dyscypliny pochodzi od księcia Beauforta VIII i jego angielskiej posiadłości — Badminton. To tam, w roku ok. 1870 odbyła się pierwsza rozgrywka. Wraz ze wzrostem popularności gry, do funkcjonowania powołano Międzynarodową Federację Badmintona. Jest to organizacja, której zadaniem jest opieka i rozwój dyscypliny sportowej, jaką jest badminton. Oficjalne rozgrywki odbywają się od 1977 roku. W Polsce gra zdobyła popularności w latach 70 XX wieku. W roku 1992 badminton stał się jedną z dyscyplin na olimpiadzie.

 

rakieta do gry w badmintona

 

Zasady gry w badmintona

Gra w badmintona ma bardzo proste zasady. Do rozgrywki w badmintona potrzeba 2 graczy lub 2 drużyn po 2 graczy, którzy stają naprzeciwko siebie. Gra polega na przerzucaniu lotki nad siatką za pomocą rakiet. Boisko do gry jest podobne do tego do rozgrywki tenisa. Jego wymiary to 13,4 x 6,1 m. Mecz rozgrywa się w dwóch setach, do 21 punktów każdy, bądź do 2 punktów przewagi. Zawodnik otrzymuje punkt, gdy jego przeciwnik nie odbije lotki lub ta upadnie po zagraniu poza pole przeciwnika. Kończy się wygraną jednego z zawodników lub drużyny.

 

Sprzęt do badmintona

Aby rozgrywka w badmintona mogła się odbyć, potrzebne jest podstawowe wyposażenie. Nie jest to drogi wydatek, ale na pewno konieczny. Do najważniejszych należą:

Dodatkowo można zakupić słupki i taśmy do tyczenia pola, śledzie czy pokrowiec na sprzęt.

 

rakieta do badmintona

 

Gry w badmintona - zalety

Rozgrywki w badmintona z pewnością nie są nudną formą aktywności fizycznej. Jest to doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu z rodziną lub znajomymi. Godzinna rozgrywka to do 480 kalorii mniej. Gra wspomaga pracę płuc, zwiększa ich pojemność. Pomaga także w pracy nad lepszą kondycją oraz rzeźbą sylwetki. Badminton angażuje mięśnie ramion, nóg i pośladków. Dodatkowym atutem są nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale także te związane z rozwojem koncentracji, spostrzegawczości, bystrości oraz refleksu gracza.

 

Zapraszamy do zapoznania się produktami do gry w badmintona oferowanymi przez nasz sklep TopSlim.

 

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel