Darmowa dostawa od 500,00 zł

Gryfy zaczepowe

( ilość produktów: 71 )

Gryfy zaczepowe stanowią sprzęty uzupełniające atlasy do ćwiczeń — jedne z najpopularniejszych sprzętów siłowych. Jest dodatkiem do wyciągu górnego i dolnego. Na pojęcie gryfu zaczepowego składają się uchwyty, drążki do atlasów czy też specjalne łańcuchy i sznury do atlasów. Ćwiczenia z gryfami zaczepowymi polecane są osobom, którym zależy na zbudowaniu i wyrzeźbieniu masy mięśniowej. Atlasy do ćwiczeń zobaczyć można głównie na siłowniach, ale nie ma przeciwwskazań, aby używać ich również w domowym zaciszu. Ćwicząc, można połączyć przyjemne z pożytecznym. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby wykonywać ćwiczenia, oglądając ulubiony serial lub słuchając muzyki.

 

uchwyt do atlasu

 

Jaki uchwyt do atlasu wybrać?

Jest kilka istotnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie sprzętu. Po pierwsze polecane jest, aby wybierać uchwyty do atlasów, które będą specjalnie zabezpieczone. Powinny mieć najlepiej gumową lub chropowatą część, do której podczas ćwiczenia przylega dłoń. Zapobiegnie to wyślizgiwaniu się przyrządu z często mokrych od potu rąk. Po drugie to jakość wykonania drążków do ćwiczeń. Poleca się te o wyższej klasie wykonania. Wtedy ich żywotność będzie dłuższa, a wygoda podczas ćwiczeń dużo większa. Ponadto, można pozwolić sobie też na trening z większym obciążeniem. Najważniejszą kwestią jest dopasowanie do sprzętu. Przed kupnem tego rodzaju drążków do atlasu, należy się rozeznać czy to właśnie ten model będzie pasował do danego atlasu. Najlepiej jest skonsultować to ze sprzedawcą w sklepie sportowym.

 

Efekty ćwiczeń na drążku do atlasu

Na rynku jest wiele modeli drążków do ćwiczeń do wyboru. Wszystkie z nich mają na celu rzeźbę mięśni. Zaopatrując się w proste drążki, zapewniamy ćwiczenia skierowane w szczególności na klatkę piersiową. Są to głównie ćwiczenia typu martwy ciąg. Drążki łamane oraz kratownice rzeźbią bicepsy i tricepsy. Drążki w kształcie trójkąta pozwalają „wyćwiczyć” przede wszystkim tricepsy. Obrotowe drążki nadają się do treningu na plecy lub ramiona. Natomiast sznury lub też łańcuchy bardzo dobrze oddziaływają na mięśnie ramion, np. tricepsy.

 

drążek do atlasu

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą gryfów zaczepowych dostępną w naszym sklepie internetowym TopSlim.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel