Darmowa dostawa od 500,00 zł

Klatki i rigi

( ilość produktów: 6 )

W treningu funkcjonalnym bardzo ważna jest rozmaitość ćwiczeń. Wykonywanie różnego rodzaju treningów pobudzi jeszcze bardziej ciało i mięśnie do działania. Ten rodzaj treningu coraz częściej pojawia się w ofertach siłowni czy też klubów fitness. Spowodowało to dość duże zainteresowanie specjalnymi konstrukcjami, które bazują na treningu funkcjonalnym. Nazywane są klatkami oraz konstrukcjami rig. Mają na celu urozmaicić ten trening. Z ich użyciem można wykonać wiele różnych ćwiczeń, tych siłowych lub nawet gimnastycznych.

 

klatki i rigi

 

Jak zbudowany jest rig i klatka?

Konstrukcja zazwyczaj wykonywana jest ze stali, ponieważ jest to wytrzymały materiał. Składa się z wielu drążków, belek i słupków, które po złożeniu tworzą całość konstrukcji. Natomiast klatki są to konstrukcje wolnostojące. Konstrukcje rig i klatki charakteryzuje specyficzna budowa, która przypomina bramy do ćwiczeń. Można na nich wspinać się lub pociągać. Dzięki otworom mocującym, które znajdują się w drążkach pionowych, możliwe jest rozbudowanie sprzętu, tak aby dopasować go pod siebie. Do tego służą specjalne dodatkowe elementy, są to m.in. uchwyty pod sztangę, ramiona do ćwiczeń, czy też płyty wspinaczkowe. Każdą z konstrukcji możemy zbudować od podstaw, tak jak sami tego potrzebujemy.

Rig a klatka

Znaczącą różnicą pomiędzy rigiem a klatką jest sposób montowania. Konstrukcje rig zazwyczaj mocowane są do ściany. Poprzez to są znacznie bardziej stabilne niż klatki. Natomiast klatki są to konstrukcje wolnostojące. Często potrzebują dużo więcej miejsca niż rigi.

 

Sklep TopSlim w swoim asortymencie posiada rigi i klatki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel