Darmowa dostawa od 500,00 zł

Obciążenia do sztangi Olimpijskie fi 50 mm

( ilość produktów: 119 )

Ciężko jest sobie wyobrazić trening siłowy bez odpowiednio dobranego obciążenia. Każda siłownia w swoim wyposażeniu powinna posiadać różnego rodzaju obciążenia. Te olimpijskie są szczególnie polecane. Ich konstrukcja jest zdecydowanie trwalsza. Gryf olimpijski ma średnicę 50, 51 mm, i taki tez powinien być otwór obciążenia. Ich ciężar może być dobrany indywidualnie. Do wyboru są obciążenia o wadze od 2 kg do nawet 25 kg. Doskonała budowa i jakość sprzętu powoduje, że sztanga jest dużo cięższa. Powoduje to, że efekty ćwiczeń są szybsze i mocniejsze. Tak szeroki wybór obciążenia do sztang olimpijskich umożliwia trening osobom zawodowo uprawiającym sporty siłowe, jak i początkującym ćwiczącym w domu.

obciążenia olimpijskie

 

Rodzaje obciążeń do sztang olimpijskich

Ze względu na materiał wykonania, krążki do sztang olimpijskich podzielić można na:

  • żeliwne — bardzo trwały materiał, odporny na uderzenia
  • ogumowane — w czasie upadku sztangi, do którego dochodzi dość często, guma amortyzuje uderzenie i zabezpiecza podłoże przed ewentualnym uszkodzeniem
  • stalowe — długa eksploatacja sprzętu

 

Do czego używane są obciążenia do sztang olimpijskich?

Obciążenia do sztang olimpijskich mogą być używane przez profesjonalistów i początkujących. Często używane są w zawodach dwuboju lub trójboju olimpijskiego. Dlatego bardzo ważne jest zaopatrzenie się w sprzęt siłowy dobrej jakości. Wtedy to będzie pewne, że sztanga będzie w stanie wiele wytrzymać. Osoby niezwiązane zawodowo ze sportami siłowymi mogą używać talerzy do sztang olimpijskich podczas treningów funkcjonalnych bądź ćwiczeń obwodowych. Każdy znajdzie coś dla siebie, lecz trzeba pamiętać o wcześniejszej konsultacji z trenerem. Pokaże on i wytłumaczy jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia.

 

Serdecznie zapraszamy do przyjrzenia się naszej ofercie obciążeń do sztang olimpijskich dostępnych w naszym sklepie TopSlim.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel