Darmowa dostawa od 500,00 zł

Ławki na grzbiet

( ilość produktów: 6 )

Ławka do grzbietu zwana też ławką rzymską to sprzęt siłowy pozwalający na ćwiczenie przede wszystkim mięśni pleców. Pozwoli nam zbudować silne plecy oraz wzmocnić kręgosłup, co uchroni nas przed bólami i problemami związanymi z tą częścią ciała. Najważniejsze jest solidne wykonanie i stabilność urządzenia. Zapewnia to bezpieczeństwo, które jest niezwykle istotne podczas dynamicznego treningu. Ławki na prostowniki grzbietu są niezbędnym elementem wyposażenia siłowni profesjonalnej oraz domowej. Mają różne wymiary, ale większość można składać. Każda ławka treningowa do ćwiczeń mięśni grzbietu posiada mocną konstrukcję, anatomicznie dopasowaną tapicerkę oraz elementy antypoślizgowe.

 

ławka rzymska

Jak ćwiczyć na ławce do grzbietu?

Większość ćwiczeń wykonywanych na ławce rzymskiej wykorzystuje ciężar własnego ciała. Dość istotna jest technika tychże ćwiczeń. Najczęściej wykonuje się na nim skłony w przód. Oczywiście robimy to na tyle, ile pozwala nasze ciało, tak aby niepotrzebnie nie naciągnąć mięśni. Wszystko powinno być robione w naturalnej pozycji kręgosłupa. Ręce, skrzyżowane, należy trzymać przy sobie, na klatce piersiowej. Cały ten proces trzeba wykonywać płynnie. Jednak przed pierwszym użyciem ławki rzymskiej, zalecamy konsultację z trenerem personalnym. Wtedy dowiemy się jak ćwiczyć bez wyrządzania sobie krzywdy.

 

Trening na ławce do grzbietu — efekty

  • poprawa kondycji
  • wzmocnienie mięśni pleców, pośladków i brzucha
  • możliwość wykonywania ćwiczeń ze sztangą lub hantlami
  • rzadsze bóle pleców
  • lepsze samopoczucie

 

ławka na grzbiet

 

Wady ćwiczeń na ławce do grzbietu

Dość ważne jest prawidłowe wykonywanie ćwiczeń na ławce do grzbietu. Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo wykonać ćwiczenia, masz większą szansę na kontuzję. Polecamy wcześniejszą konsultację z trenerem personalnym. Pokaże on jak prawidłowo ćwiczyć tak, aby nie doprowadzić do kontuzji. Ćwicząc z dodatkowym obciążeniem np. hantlami, możemy przeciążyć swój kręgosłup i doprowadzić do tzw. przerostu kręgosłupa. Może to nas wykluczyć na pewien czas z wykonywania innych treningów.

 

Ławka do grzbietu — dla kogo?

Uniwersalność urządzenia sprawia, że będzie on idealny dla każdego. Osoby początkujące, które chcą wzmocnić mięśnie pleców, bardzo dobrze poradzą sobie podczas treningu z użyciem ławki rzymskiej. Osoby już bardziej zaawansowane wzmocnią mięśnie, które dość często są zaniedbane — mięsień dwugłowy uda oraz mięsień grzbietu.

 

W ofercie naszego sklepu dostępne są ławki do grzbietu do użytku domowego, pół — komercyjnego lub komercyjnego. Zapraszamy do zakupów w TopSlim.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel