Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Maszyny na plecy

( ilość produktów: 6 )

O treningu mięśni grzbietu powinien pamiętać każdy sportowiec. Mocne i wyrzeźbione plecy to nie tylko wygląd. Odpowiednie ćwiczenia tej partii mięśni pozwolą pozbyć się dolegliwości związanych z plecami oraz poprawią postawę ciała. Nad rzeźbą grzbietu możemy popracować z pomocą maszyny na plecy przeznaczonej nie tylko do użytku komercyjnego, ale również domowego. Maszyny na najszerszy mięsień grzbietu cechują się stabilną i mocną konstrukcją. Wykonane są w taki sposób, aby użytkownik trenował w odpowiedniej pozycji. Zapewnione są więc przede wszystkim bezpieczeństwo oraz efektywność wykonywanych ćwiczeń. Do maszyn na plecy zaliczyć można wioślarze oraz maszyny do podciągania.

 maszyna na plecy

Na czym polegają ćwiczenia na maszynie na plecy?

Istnieje kilka sposobów, aby wykorzystać urządzenie do ćwiczeń pleców. Głównie na tego typu maszynie wykonuje się wiosłowanie. Trening polega na przyciąganiu określonego obciążenia. Ruch wykonywany podczas ćwiczenia jest bardzo mocno zbliżony do tego wykonywanego przy użyciu wioślarza. Ramiona są przyciągane do ciała, następnie się zginają i na koniec prostują. Podczas takiego treningu, nie tylko mięśnie pleców są w ruchu, ale pracują również mięśnie rąk. Należy jednak pamiętać, aby najpierw skonsultować się z trenerem personalnym w celu zaprezentowania prawidłowej techniki. Pozwoli to zapobiec ewentualnym kontuzjom.

 

Charakterystyka maszyny do ćwiczeń grzbietu

W każdej maszynie służącej do ćwiczeń danej partii mięśniowej ciała, ważna jest ciężka i masywna konstrukcja urządzenia. Produkowane są z mocnego i solidnego materiału, jakim jest stal. Ta kwestia daje również pewność ćwiczącym, że stanowisko jest bezpieczne i można spokojnie wykonywać na nim treningi. Równie znaczącym jest regulacja siedziska. Jak wiadomo, z siłowni korzysta wiele ludzi. Sprzęt musi dać się dopasować indywidualnie pod każdego, aby zapewnić komfort podczas ćwiczeń. Niektóre modele mają możliwość dołączenia do maszyny obciążenia w postaci wolnego ciężaru lub stosu. Trening staje się wtedy cięższy, ale bardziej efektywny.

 

Sklep internetowy TopSlim w swoim asortymencie posiada maszyny do ćwiczeń mięśni pleców. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com
Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.
Zamknij
pixel