Darmowa dostawa od 500,00 zł

Wioślarze

( ilość produktów: 22 )

Wioślarz to urządzenie do ćwiczeń pozwalające na przeprowadzenie treningu polegającego na symulacji wiosłowania. Dodatkowo możliwe jest przeprowadzenie typowego treningu aerobowego lub cardio. Dzięki regularnym treningom rezultaty będą szybko widoczne. Ćwiczenia angażują mięśnie całego ciała, a w szczególności ręce, ramiona, grzbiet oraz górną i dolną partię nóg. Warto jest wspomnieć, iż takie trening (przynajmniej jeden z pierwszych) powinien być wykonany pod opieką trenera. W taki sposób jesteśmy w stanie nauczyć się prawidłowo wykonywać ćwiczenia przy użyciu wioślarza treningowego.

 

Podział wioślarzy

Wioślarze dzielą się ze względu na posiadany system oporu. W ofercie naszego sklepu TopSlim znajdą Państwo:

 • wioślarze mechaniczne — wyposażone są w opór mechaniczny, podobnie tak jak w rowerach spinningowych
 • wioślarze hydrauliczne — ich opór ustawiany jest za pomocą tłoków hydraulicznych, które znajdują się w wiosłach.
 • wioślarze magnetyczneopór regulowany jest za pomocą pokrętła lub wbudowanego komputera
 • wioślarze powietrzneich opór ma postać łańcucha z kołem zamachowym
 • wioślarze wodne opór w przypadku wioślarza wodnego wytwarzany jest w zbiornikach wypełnionych wodą, które znajdują się w wiosłach. Swoją pracą przypomina te wiosła używane na wodzie.

 

wioślarz treningowy

 

Jak ćwiczyć na wioślarzu?

Podczas wykonywania treningu na wioślarzu, ważne jest, aby przybrać właściwą postawę i wykonywać ruchy w odpowiedniej kolejności. Na prawidłowe wykonanie treningu składają się cztery etapy:

 • chwyt — jesteśmy w pozycji siedzącej, ze zgiętymi nogami, z ciałem pochylonym do przodu. Nogi układamy prostopadle do podłoża, przy kole zamachowym. Ramiona musimy mieć wyprostowane, a nadgarstki utrzymane płasko, na wysokości przedramion.
 • przyciąganie — nogi powoli prostujemy, przyciągając uchwyt do siebie. Nasze ciało zacznie odjeżdżać razem z siodełkiem do tyłu. Podczas tego procesu, ramiona trzymamy prosto. Jeśli uchwyt będzie już nad kolanami, ruszamy rękoma.
 • odchylenie — jeśli nasze nogi są już wyprostowane, łapiemy uchwyt w dłonie i ciągniemy do brzucha, jednocześnie się odchylając. Przedramiona układamy równolegle do ziemi.
 • powrót — zaczynamy od pochylenia tułowia, ręce odsuwamy. Jeśli uchwyt znajdzie się przy kolanach, oznacza to, że musimy je ugiąć. W taki sposób zbliżymy się do koła zamachowego i wrócimy do pozycji z pierwszej fazy treningu.

Fazy te należy wykonywać płynnie, jedna po drugiej. Pamiętać musimy o odpowiednim ustawieniu oporów. Taki błąd, jak i złe wykonanie treningu, może skutkować kontuzją.

 

W czym mogą pomóc ćwiczenia na wioślarzu treningowym?

Tak jak każdy sprzęt sportowy, tak i wioślarze przynoszą pewne efekty. W znacznym stopniu ułatwią:

 • spalanie tłuszczu
 • wzmocnienie mięśni, szczególnie takich partii ciała jak ramiona, nogi, plecy i brzuch
 • poprawę kondycji
 • poprawę samopoczucia i odporności organizmu

 

wioślarz wodny

 

Wioślarze treningowe dostępne w ofercie TopSlim przeznaczone są do użytku domowego lub profesjonalnego, w zależności od potrzeb klienta. Posiadamy trenażery wioślarskie najlepszych marek: BH Fitness, Body Sculpture, Hop-Sport, Kettler, Insportline.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel