Darmowa dostawa od 500,00 zł

Rower stacjonarny treningowy

( ilość produktów: 96 )

Rowery stacjonarne treningowe (rowery rehabilitacyjne) to obecnie bardzo popularny sprzęt fitness. Są to poręczne, skuteczne i stosunkowo ciche urządzenia. Rowery do ćwiczeń wbrew pozorom trenują nie tylko nogi, a praktycznie wszystkie grupy mięśni. Regularne trening przy użyciu rowerów stacjonarnych będą przyjemnością, a osoby ćwiczące nie zorientuje się, że skończyły już trening. Ze względu na budowę możemy wyróżnić 3 rodzaje rowerów treningowych: rowery pionowerowery poziome oraz trzecią grupę - rowery spinningowe.

 

Kryteria podziału rowerów treningowych

 

Podział rowerów treningowych ze względu na system oporu

  • rowery mechaniczne,
  • rowery magnetyczne,
  • rowery elektromagnetyczne - najbardziej zaawansowane.

 

 Rowery treningowe

 

Rowery stacjonarne mechaniczne są najtańsze i zarazem najprostsze w budowie. Opór wytwarzany jest przez tarcie koła. Niewątpliwą wadą rowerka tego typu jest dość głośna praca oraz stosunkowo częsta awaryjność. Z kolei zaletą rowerka mechanicznego - niska cena. Doskonale sprawdza się dla początkujących użytkowników.

 

Bardziej zaawansowane od rowerów mechanicznych są rowery magnetyczne. Opór jest w tym przypadku wytwarzany przez pole magnetyczne. Regulacja oporu jest sterowana za pomocą komputera. Trening na rowerze magnetycznym jest cichszy i płynniejszy niż na rowerze mechanicznym. Niewątpliwą zaletą jest także precyzyjne ustawianie oporu oraz niska awaryjność. Wadą natomiast jest fakt, że jeśli urządzenie ulegnie awarii, najczęściej kończy się to koniecznością odesłania go do serwisu. Są też droższe od rowerów mechanicznych. Doskonale sprawdzą się dla użytkowników początkujących jak i zaawansowanych.  

 

Najbardziej zaawansowane technologicznie i najbardziej nowoczesne są rowery elektromechaniczne. Innowacyjne jest tu zastosowanie hamulca elektromagnetycznego, sterowanego za pomocą komputera. Rower elektromagnetyczny pozwala na ustawienie znacznie większego oporu niż w przypadku rowerów magnetycznych.

 

Nie wszyscy mają czas na regularne wizyty na siłowni czy innego rodzaju aktywności fizyczne. Korzystanie z domowego roweru stacjonarnego treningowego umożliwia jednoczesne wykonywanie innych czynności podczas jazdy. Dlatego też, jest to doskonała alternatywa dla osób, które liczą każdą minutę swojego cennego czasu. Dodatkowo, podczas jazdy na rowerze stacjonarnym treningowym, można oddawać się takim przyjemnościom jak oglądanie ulubionego serialu, słuchanie muzyki, czy czytanie książki.

Wszystkie rowery stacjonarne treningowe pochodzą od renomowanych światowych producentów sprzętu fitness. Dlatego ich jakość pozostaje na wysokim poziomie. Poza tym, urządzenia są wyposażone w nowoczesne systemy elektroniczne. Pozwalają one zoptymalizować trening i prowadzić pomiary czasu, tętna, szybkości czy przebytego dystansu.

 

 

Zachęcamy do skorzystania z szerokiego wyboru rowerów treningowych dostępnych w sklepie Topslim.pl.

 

 

 

 

Poradnik: Jak wybrać rower treningowy?

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel