Darmowa dostawa od 500,00 zł

Pionowe rowery stacjonarne treningowe

( ilość produktów: 55 )

Rower pionowy swoją budową i działaniem przypomina rower tradycyjny spotykany na ulicach miast lub typowy rower trekkingowy. Osoba wykonująca trening jest w pozycji wyprostowanej bądź też lekko pochylonej. Pozycja ta pozwala na zaangażowanie w pracę wielu mięśni. Regularne wykonywanie ćwiczeń na rowerze treningowym stacjonarnym pomoże zadbać o smukłą sylwetkę ćwiczącego. Taki sprzęt fitness bardzo często można spotkać w siłowniach lub klubach fitness, ale też dobrym pomysłem jak zakup rowerka do ćwiczeń w domu.

 

 rower do ćwiczeń

 

Rower pionowy do ćwiczeń — dla kogo?

Rower pionowy świetnie sprawdzi się jako rower do ćwiczeń domowych, jak i tych na siłowni. Ćwiczenia tego typu są dobrym rozwiązaniem dla osób pracujących nad konkretnymi partiami ciała. Jeśli zależy nam na wypracowaniu takich partii ciała jak mięśnie pośladków, ud i podudzi, rower pionowy będzie idealnym wyborem. Regularne treningi korzystnie wpływają na układ krążenia. Ciśnienie krwi i tętno spoczynkowe się obniża. Rower stacjonarny jest również odpowiedni, gdy chcemy poprawić kondycję lub zrzucić parę kilogramów. W czasie takiego treningu nasze stawy pozostają nienaruszone, co pozwala na trening osobom z problemami stawowymi. Ten typ ćwiczeń usprawnia działanie układu oddechowego. Jedyną wadą rowerów pionowych jest brak oparcia. Taki brak może obciążać kręgosłup i powodować bóle pleców. Nie zaleca się używania roweru treningowego osobom mającym problemy z tą częścią ciała.

 

Na co należ zwrócić uwagę przy wyborze roweru pionowego stacjonarnego?

Wybór odpowiedniego roweru stacjonarnego do treningu nie jest taki oczywisty. Jest kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę. Są to m.in.:

  • wymiary

O wiele łatwiej i wygodniej będzie nam korzystać z roweru pionowego dostosowanego do danej przestrzeni. Tym sposobem zyskamy więcej wolnego miejsca do ćwiczeń w domu czy na siłowni. Nasz sklep oferuje rowery stacjonarne o różnej wadze i rozmiarach.

  • regulacja kierownicy i siodełka

Aby dostosować rower pionowy pod własne preferencje, należy odpowiednio ustawić kierownicę i siodełko. Zapewni nam to bezpieczne i wygodne korzystanie ze sprzętu.

  • poziomy oporu

Funkcja ustawiania poziomów oporu pozwala „sterować” naszym treningiem, dostosowując opór pod poziom zaawansowania osoby wykonującej trening. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo rowery pionowe stacjonarne, które posiadają od 8 do 25 poziomów oporu.

  • dopuszczalna waga użytkownika

Przekroczenie dopuszczalnej wagi użytkownika roweru do ćwiczeń grozi uszkodzeniem sprzętu. W naszej ofercie znajdują się rowery pionowe, których zakres wagi użytkownika to 100-160 kg.

  • uchwyt na telefon/tablet/bidon

Dobrym uzupełnieniem każdego roweru do ćwiczeń jest uchwyt na urządzenie mobilne czy bidon. Wykonywanie treningu z takim udogodnienie jest samą przyjemnością.

 

 rower pionowy stacjonarny

 

Ponadto, większość rowerów stacjonarnych do ćwiczeń posiada specjalne monitory. Pozwalają one kontrolować parametry takie jak:

  • puls
  • spalone kalorie
  • prędkość
  • dystans, jaki pokonaliśmy
  • czas spędzony na treningu

 

Sklep TopSlim w swojej ofercie posiada szeroki wybór rowerów pionowych. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą rowerów treningowych pionowych.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel