Darmowa dostawa od 500,00 zł

Drabinki gimnastyczne

( ilość produktów: 231 )

Drabinki gimnastyczne są prostymi urządzeniami wykorzystywanymi w treningu siłowym, gimnastycznym, rehabilitacyjnym lub podczas rozciągania. Nie zajmują wiele miejsca i są łatwe w montażu. Z tego względu znajdują zastosowanie w salach gimnastycznych czy klubach fitness. Nadadzą się również jako drabinki gimnastyczne do domu i dla dzieci. Umożliwią odpowiednio zadbać o ich sprawność fizyczną, formę oraz prawidłową postawę ciała. Ćwiczenia na tych urządzeniach pozwalają też na wzmocnienie mięśni ramion, pleców i brzucha.

 

drabinka do ćwiczeń

 

Charakterystyka drabinki gimnastycznej

Na rynku dostępne są różnego rodzaju drabinki do ćwiczeń. Między sobą różnią się wymiarami, ilością szczebli lub materiałem, z którego zostały wykonane. Dzielą się na drabinki gimnastyczne drewniane oraz metalowe. Odpowiedni materiał i wykonanie produktu zapewnia bezpieczeństwo i stabilność sprzętu. Mocowane są zazwyczaj do ściany lub sufitu, dlatego też nie zajmują wiele miejsca. Można je zamontować w małym mieszkaniu lub nawet w dziecięcym pokoju. Szczebelki w drabince gimnastycznej mocowane są za pomocą śrub. Takie rozwiązanie zapewni, że nie będą się one obracać i przeszkadzać w ćwiczeniach.

 

Drabinka do ćwiczeń — dla kogo?

Z drabinki gimnastycznej korzystać mogą już najmłodsi. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Jest to świetne rozwiązanie na spędzanie wolnego czasu razem z dzieckiem i tym samym, zachęcanie go do aktywności fizycznych. Można też dokupić specjalne akcesoria takie jak kółka gimnastyczne lub liny do wspinania z huśtawką. Drabinka gimnastyczna zapewni doskonałą zabawę dla całej rodziny. Nada się również dla osób, które wymagają specjalnych ćwiczeń rehabilitacyjnych. Pozwolą szybciej wrócić do zdrowia.

 

drabinka gimnastyczna

 

Ćwiczenia na drabince gimnastycznej

Drabinka do ćwiczeń pozwala na wiele kombinacji, jeśli chodzi o wykonywane ćwiczenia. Mogą to być:

  • brzuszki
  • zwisy
  • podciąganie
  • ćwiczenia sprawnościowe

Możliwe jest też uzupełnienie drabinki gimnastycznej o dodatkowe elementy, takie jak ławka treningowa lub drążek do podciągania. Znacznie urozmaicą trening i wzmocnią uzyskane efekty. Jednak wtedy to należy wybierać drabinki gimnastyczne z metalowymi profilami. Te drewniane mogą okazać się zbyt słabe na takie rozwiązanie.

 

Sklep TopSlim oferuje drabinki gimnastyczne, które są mocne i wytrzymałe oraz różnego rodzaju akcesoria, które nadają się do używania na drabinkach.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel