Darmowa dostawa od 500,00 zł

Maty i Materace

( ilość produktów: 327 )

Podczas ćwiczeń należy wziąć pod uwagę wiele ważnych kwestii. Jedną z nich jest stworzenie odpowiednich i bezpiecznych warunków. Posiadając odpowiednie podłoże, jesteśmy pewni, że nic złego nam nie grozi. Najważniejsza jest też wygoda podczas treningu. Gwarancję w tym przypadku daje nam używanie mat i materaców do ćwiczeń. Takie dodatkowe akcesoria wpłyną na efektywność i jakość wykonywanych treningów. Maty i materace do ćwiczeń wykorzystywane są w klubach fitness, na siłowniach, jak i pełnią funkcje mat i materacy do ćwiczeń w domu. Dostępne są też maty specjalnie dedykowane takim ćwiczeniom jak joga, pilates lub ćwiczenia gimnastyczne.

 

mata do ćwiczeń

 

Podział mat i materacy do ćwiczeń

Maty i materace można podzielić na:

  • maty treningowe
  • maty do jogi
  • maty z wypustkami do akupresury
  • materace gimnastyczne
  • składane maty i materace

Maty treningowe są najczęściej kupowanymi matami. Nadają się do bardziej dynamicznych treningów, np. fitness. Są grubsze, zapewniając bezpieczeństwo i odpowiednią amortyzację trenującego. Co więcej, ćwicząc na zewnątrz, mata zapewnia odpowiednią izolację od podłoża. Maty do jogi są cieńsze i mniejsze od mat treningowych. Mają mniejszą amortyzację. Wykonywać na nich można ćwiczenia statyczne takie jak joga lub pilates. Za pomocą mat z wypustkami do akupresury można wykonać masaż całego ciała, który m.in. przynosi ulgę zmęczonym i obolałym mięśniom. W ostatnim czasie stały się one dość popularne. Materace gimnastyczne są to duże i grube maty. Dobrze amortyzują ćwiczącego, ochraniając go przed kontuzjami. Często spotkać je można w szkołach lub na zajęciach rehabilitacyjnych. Składane maty i materace ze względu na swoje właściwości, czyli możliwość składania, pozwalają na używanie sprzętu nawet w małych przestrzeniach. Możliwe jest również dokupienie licznych akcesoriów, np. pokrowca/torby na matę lub koca/ręcznika na matę. Aby mata się nie kurzyła i nie brudziła, warto ją przechowywać w specjalnych pokrowcach. Torba pomoże też przenosić ją z miejsca na miejsce. Koc lub ręcznik na mate będzie dodatkowo absorbował pot, wydzielany podczas ćwiczeń. Dzięki temu mata nie ulegnie nadmiernemu zabrudzeniu.

 

Cechy dobrej maty do ćwiczeń

Na rynku dostępnych jest sporo rodzajów mat. Wybierając odpowiednią, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Ważne jest jakiego rodzaju trening będziemy chcieli wykonywać. Mata do jogi od maty treningowej znacznie się różni. Podstawą są wymiary takiej maty. Każda powinna być dopasowana pod wzrost i budowę ciała osoby wykonującej na niej trening. Trzeba się też zastanowić, jak chcemy przechowywać naszą mate, i jak dużo miejsca na nią mamy. Dostępne są maty w formie puzzli, składane lub rolowane. Materiał wykonania maty też jest kluczowy. Najczęściej spotykane maty do ćwiczeń wykonane są z pianki EVA, pianki poliuretanowej lub neoprenu. Materiały te są elastyczne, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Mata treningowa zapewnia wygodę i bezpieczeństwo podczas treningu. Dzięki właściwościom amortyzującym i chroniącym ciało przed otarciami i zadrapaniami każdy trening z wykorzystaniem maty jest przyjemnością.

 

W sklepie TopSlim dostępne są różnego rodzaju maty i materace. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel