Darmowa dostawa od 500,00 zł

Hantle kettlebell

( ilość produktów: 148 )

Kettlebells są to odważniki, które mają unikalny kształt przypominający kulę z uchwytem. Zyskują przewagę nad zwykłymi hantlami, gdyż ich oryginalna forma zwiększa efektywność ćwiczeń. Trening przy użyciu kettlebells angażuje wiele partii ciała, a w związku z tym ma pełno zalet m.in. zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni, ujędrnia uda i pośladki, poprawia kondycję, koordynację i gibkość, wpływa korzystnie na układ krążenia oraz pomaga w odchudzaniu. Praca z odważnikami kettlebells to więc nie tylko podnoszenie ciężarów, lecz również trening ogólnorozwojowy.

 

kettlebells trening

 

Trening kettlebells — dla kogo?

Kettlebells nadają się dla kobiet, ponieważ nie powodują nadmiernego rozrostu mięśni. Ponadto, poprawiają wygląd pośladków i nóg. Są to partie ciała stanowiące często problem wśród kobiet. Bardzo dobrze usprawniają siłę całego ciała, tak więc będą dobrym wyborem dla tej słabszej części płci pięknej. Świetnie nadają się dla osób, które znudzone są monotonnymi treningami. W ciekawy sposób mogą urozmaicić zwykły trening siłowy.

 

Ćwiczenia z kettlebells — efekty

  • praca wielu mięśni jednocześnie
  • wzmocnienie i rozbudowa mięśni
  • pozytywny wpływ na pracę serca
  • zwiększenie zakresu ruchów ciała
  • większa wydolność organizmu
  • zwiększony metabolizm

 

Jakie ćwiczenia z kettlebells?

Trening z kettlebells wpływa na budowanie sylwetki oraz wzmacnianie ciała. Może pełnić funkcję treningu siłowego. Charakterystyczny kształt kuli z uchwytem pozwala bezpiecznie wykonać trening. Najbardziej charakterystyczne dla kettlebells są przysiady z obciążeniem czy też wyrzuty do przodu tzw. swing. Polega na wymachiwaniu hantlem, trzymając go obiema rękami. Więcej o ćwiczeniach z kettlebells przeczytać mogą Państwo w jednym z naszych artykułów.

kettlebells

Jak dobrze wybrać kettlebells?

Aby wybrać kettlebells pod swoje własne potrzeby, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Najistotniejszą jest jego waga. Dobierana jest pod względem stopnia zaawansowania ćwiczącego. Dla kobiet zalecane są hantle o wadze od 8 do 12 kg, a mężczyznom te o wadze od 12 do 16 kg. Aby mięśnie zbytnio się nie przyzwyczaiły, zaleca się stopniowe zwiększanie obciążenia. Kolejnym ważnym aspektem jest kształt kettlebella, a w szczególności rączka. Nie może być za gruba. Musi dać się objąć w całości. Jeśli kettlebell będzie źle dobrany, może wypaść nam z rąk. Równie istotna jest jakość wykonania. Ten rodzaj hantla musi być idealnie gładki. Nie mogą być na nim zgrubienia bądź ostre elementy. Zdecydowanie wpłynie to na wygodę i bezpieczeństwo podczas wykonywania treningu.

 

Zapraszamy do zapoznania się z kettlebells dostępnymi w naszym sklepie TopSlim.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel