Darmowa dostawa od 500,00 zł

Hantle i obciążenia

( ilość produktów: 440 )

Hantle i obciążenia to bardzo popularne narzędzia sportowe wykorzystywane w różnego rodzaju ćwiczeniach, m.in. fitness, siłowych oraz ogólnych, a także rehabilitacyjnych. Różni je między sobą waga oraz kształt. Mają też różne przeznaczenia. Dostępne są klasyczne hantle do siłowni, jak i te lekkie do aerobiku. Nadadzą się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Istotnym aspektem jest ich prawidłowe dobranie. Dopiero wtedy efekty takich ćwiczeń będą widoczne. Zakupowane są do siłowni, klubów fitness lub jako hantle do ćwiczeń w domu.

 

hantle do ćwiczeń

 

Podział hantli i obciążeń

Hantle dzielimy na:

Ponadto, w ofercie posiadamy maczugi i młoty, torby do ćwiczeń oraz zestawy hantli

 

Jak dobrać hantle do ćwiczeń?

Zaczynając treningi z użyciem hantli, bardzo często zdarzają się kontuzje i przetrenowanie. Spowodowane jest to złą techniką wykonywanych ćwiczeń oraz źle dobranym sprzętem. Bardzo łatwo jest przecenić własne możliwości. Zaczynając przygodę z tym sprzętem siłowym, warto skonsultować się z profesjonalistą. On podpowie jak, w jakiej postawie i z jakimi obciążeniami możemy ćwiczyć. Wiadomo wtedy będzie, że robimy to prawidłowo i bezpiecznie. Kolejna kwestia, jaką jest waga hantla, jest równie istotna. Mężczyźni, ćwicząc na siłowni, bardzo często kierują się tzw. męską dumą, która nie pozwala okazać im słabości. Chcąc zaimponować innym kolegom lub kobiecie, decydują się na trening zza ciężkim hantlem. Takie ćwiczenia mogą niestety prowadzić do kontuzji, a ich efekty nie będą widoczne.

hantle

Jakie ćwiczenia można wykonywać z hantlami i obciążeniami? 

Możliwe jest wykonanie wielu treningów z użyciem hantli. Wybór odpowiedniego zależny jest od indywidualnych potrzeb ćwiczącego i tego, jaki trening zostanie wybrany. Hantle i obciążenia można używać w takich treningach jak trening siłowy lub trening aerobowy. Ćwiczenia wykonywać można też na różne partie ciała. Świetnie sprawdzą się, jeśli zależy nam na budowie tkanki mięśniowej nóg, pleców, klatki piersiowej. Aby dowiedzieć się więcej o doborze hantli i obciążeń, zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

 

Sklep TopSlim posiada duży wybór hantli i obciążeń. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel