Darmowa dostawa od 500,00 zł

Hantle Fitness

( ilość produktów: 51 )

Właściwie dobrane obciążenie to gwarancja wysokiej efektywności wykonywanych ćwiczeń fizycznych i jednocześnie mniejsze ryzyko doznania nieprzyjemnej w skutkach kontuzji. Jeżeli szukasz wygodnych w użyciu, a przy tym trwałych obciążeń, które sprawdzą się zarówno w klasycznym treningu siłowym, jak i w treningu fitness, polecamy wysokiej klasy hantle fitness. Są małej wagi, od 0,5 kg do maksymalnie 5 kg. Ich zazwyczaj mały rozmiar i lekka waga pozwala na trening w dowolnym miejscu. Można je zabrać ze sobą wszędzie np. ma wycieczkę lub do parku.

 

hantle fitness ćwiczenia

 

Rodzaje hantli fitness

Na rynku dostępne są dwa rodzaje hantlihantle winylowe i hantle neoprenowe. Winyl zapewnia, że hantel się nie wyślizgnie. Hantel pokryty neoprenem wypełniony jest miękkim, zwykle bardzo drobnym piaskiem, dzięki czemu z powodzeniem może zastępować klasyczne piłki lekarskie. Ponadto, są odporne na wilgoć i tak jak hantel winylowy, nie wyślizguje się z rąk. Zazwyczaj oba modele wykonane są z żeliwa lub masy betonowej. Co więcej, mogą mieć różne kształty — trójkąty, kwadraty, koła. Taki „zabieg” zapobiega turlaniu się hantli.

 

Hantle fitness — jakie ćwiczenia można wykonywać?

Hantle do ćwiczeń swoje zastosowanie znajduje w takich treningach jak:

  • aerobik
  • stretching
  • trening fitness
  • bieganie
  • ćwiczenia ogólnorozwojowe

 

 

hantle fitness

 

Efekty ćwiczeń z użyciem hantli fitness

Hantle mają duży wpływ na wygląd mięśni ramion, klatki piersiowej, brzucha, pleców i pośladków. Wysmuklają je, a jednocześnie rzeźbią. Hantle zapewniają też poprawę koordynacji ruchowej, a szczególnie ćwiczy utrzymanie prawidłowej równowagi ciała podczas wykonywania ruchów. Należy też pamiętać, że tak jak wszystkie ćwiczenia, tak i te z hantlami fitness wydzielają hormony szczęścia — endorfiny. Dzięki nim pozbywamy się stresu i smutku z naszego życia, a uzyskujemy uśmiech i spokój. Oczywiście wszystkie wymienione efekty będą możliwe przy wykonywaniu regularnych treningów.

 

Komu polecane są hantle fitness?

Przede wszystkim kobiety mogą korzystać z tego rodzaju hantli, dlatego że ich waga jest odpowiednia. Jeżeli cierpisz na osteoporozę, hantle w odpowiedni sposób wzmacniają też kości. Tak jak każde ćwiczenia, tak i te z hantlami fitness odchudzają i poprawiają sylwetkę, szczególnie jej górną partię. Jeśli jesteś kobietą, która nie ma sił w rękach, takie hantle fitness są dla Ciebie odpowiednie. Po kliku regularnych sesjach treningowych z hantlami będziesz czuła, jak silna możesz być.

 

Poznaj pełną ofertę naszego sklepu TopSlim i wybierz hantle fitness możliwie najlepiej dopasowane do charakteru wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń i do indywidualnego stopnia zaawansowania treningowego.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel