Darmowa dostawa od 500,00 zł

Rękawice treningowe

( ilość produktów: 2 )

Treningi na siłowni, w większości przypadków, są bardzo wymagające, a przy tym wyczerpujące. Aby dobrze wykonać trening, trzeba włożyć w niego wiele siły. Bardzo często podstawą tej siły są dłonie ćwiczącego. One najbardziej są narażone na kontuzje. Podczas tak ciężkich ćwiczeń, jak podnoszenie ciężarów lub trening funkcjonalny, ręce mogą ulegać obtarciom i urazom. W takim przypadku pomagają rękawice treningowe. Nie dość, że chronią dłonie, to dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo i stabilność podczas ćwiczeń. Używane są przede wszystkim w takich miejsca jak siłownia lub klub fitness, gdzie możliwe są ćwiczenia z obciążeniem.

 

rękawice treningowe

Do czego używane są rękawice treningowe?

O rękawicach do ćwiczeń powinien pamiętać każdy sportowiec, szczególnie gdy korzysta z siłowni publicznych. Zapewniają higienę i komfort. Bardzo przydatne są podczas ćwiczeń z dużymi obciążeniami. Chronią przede wszystkim przed obtarciami i odparzeniami oraz zapobiegają powstawaniu dokuczliwych odcisków. Rękawiczki treningowe są również niezbędne podczas treningu ze sprzętem aerobowym, gdyż zwiększają przyczepność do uchwytów i sprawiają, że ręka się nie ślizga. Ćwiczenie dzięki temu jest bardziej bezpieczne i efektywne.

 

Rękawice treningowe — charakterystyka

Rękawice treningowe na siłownie wykonane są z miękkich materiałów wysokiej jakości. Mogą to być rękawiczki neoprenowe bądź skórzane. Przeznaczone są do użytku dla mężczyzn, jak i kobiet. Posiadają specjalne otwory, które stanowią wentylację. Sprawiają, że ręka się nie poci. Od środka zazwyczaj wyścielone są miękką i grubą wyściółką, która powoduje, że ćwiczenia są bardziej komfortowe. Mogą być stosowane do ćwiczeń fitness, podczas jazdy rowerem lub w kulturystyce. Produkowane są w różnych rozmiarach, więc łatwo je dopasować. Niektóre modele rękawic treningowych występują z usztywnieniem nadgarstka. Pomaga to zapobiec ewentualnej kontuzji ręki.

 

W internetowym sklepie TopSlim znajdą Państwo rękawice do ćwiczeń. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel