Darmowa dostawa od 500,00 zł

Stepy do aerobiku

( ilość produktów: 26 )

Wiele znanych nam ćwiczeń wymaga posiadania specjalnych akcesoriów. W zależności od rodzaju wykonywanego treningu powinniśmy zaopatrzyć się w specjalnie do tego stworzony sprzęt. Dość uniwersalnym sprzętem może okazać się step do aerobiku — niewielki sprzęt zbudowany z platformy i dwóch nóżek. Wykorzystywany jest podczas treningów aerobiku, fitness, a co ciekawe nada się nawet do ćwiczeń takich jak brzuszki, czy pompki. Ze względu na swoje wielorakie zastosowanie, można spotkać go na wielu zajęciach w klubie fitness. Mały rozmiar umożliwia też ćwiczenia na stepie do aerobiku w domu.

 

step do aerobiku

 

Budowa stepu do aerobiku

Step to prosty w budowie, ale niezwykle skuteczny przyrząd fitness, bez którego trudno byłoby wyobrazić sobie trening aerobowy. Stepy fitness mają możliwość regulacji wysokości, w postaci specjalnej dostawki lub rozkładanych nóżek. Większa wysokość stepu to wyższy stopień trudności ćwiczeń. Stepy do ćwiczeń przede wszystkim nie powinny się ślizgać. Ich podstawa musi mieć antypoślizgową powierzchnię i odpowiednio zabezpieczony spód. Sprzęt nie powinien przesuwać się podczas ćwiczeń. W zależności od modelu spód stepu może być też wypełniony powietrzem.

 

Zalety ćwiczeń na stepie

Jeśli chodzi o ćwiczenia na stepie do aerobiku, pozwalają one na wiele kombinacji. Podstawową ich formą jest wchodzenie i schodzenie z platformy, przypominające chodzenie po schodach. Stepy poprawiają kondycję całego ciała. Regularne ćwiczenia za ich pomocą sprzyjają wzmocnieniu mięśni i zwiększeniu ruchomości stawów. Nie są jednak polecane osobom, które mają problemy z kręgosłupem. Ćwiczenia mają zbawienny wpływ na pracę serca, układ krążeniowy i oddechowy. Jak każda aktywność fizyczna, powoduje wystrzał endorfin — hormonów szczęścia. One zdecydowanie poprawiają nastrój ćwiczącego.

 

Sklep TopSlim w swoim asortymencie posiada stepy do aerobiku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel