Darmowa dostawa od 500,00 zł

Piłki gimnastyczne

( ilość produktów: 121 )

Myśląc o piłce gimnastycznej, pierwsze co pojawia się w naszej głowie to ćwiczenia rehabilitacyjne. Nie jest to jedyne zastosowanie tego sprzętu. Piłki gimnastyczne są bardzo często wykorzystywane do ćwiczeń aerobowych. Gumowe, pompowane piłki stały się podstawowym wyposażeniem komercyjnych sal fitness. Zadziało się to za sprawą ich szerokiego zastosowania. Pozwalają na przeprowadzenie kompleksowego treningu, nie zajmując przy tym zbyt dużo miejsca. Piłka gimnastyczna świetnie się sprawdzi jako narzędzie wspomagające przy ćwiczeniach równowagi czy koordynacji, a szczególnie docenią jej zastosowanie osoby z bólami kręgosłupa.

 

piłka gimnastyczna

 

Rodzaje piłek gimnastycznych

 • piłki fitness — mają wszechstronne zastosowanie w treningach wzmacniających lub typowych fitness, są dużego rozmiaru
 • piłki lekarskie — charakteryzuje je ciężka waga (od 2 do nawet 30 kg), umożliwiają wykonanie dynamicznego treningu np. Cross Fit
 • piłki do pilates i jogi — są to piłki niewielkich rozmiarów, które pozwalają na zróżnicowanie treningów jogi oraz pilates

 

Piłka gimnastyczna — jakie ćwiczenia?

Warto zaopatrzyć się w piłkę gimnastyczną, ponieważ można wykonywać na niej wiele różnych ćwiczeń. Przykładowo mogą to być:

 • ćwiczenia równowagi
 • ćwiczenia wzmacniające
 • ćwiczenia rozciągające
 • ćwiczenia rehabilitacyjne
 • joga
 • pilates
 • ćwiczenia na kręgosłup
 • brzuszki
 • pompki

I wiele innych. Każde z ćwiczeń powinno być dobierane indywidualnie do możliwości i stopnia zaawansowania ćwiczącego.

 

Dla kogo ćwiczenia na piłce gimnastycznej?

Na piłce gimnastycznej może ćwiczyć każdy bez względu na wiek, płeć lub stopień zaawansowania. Korzystać z niej mogą kobiety w ciąży. Używana jest przez osoby kontuzjowane w ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Pomaga osobom cierpiącym na bóle pleców. Polecana jest osobom mającym problemy z równowagą. Na piłce do ćwiczeń mogą też trenować osoby mające problemy z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej i cellulitem.

 

 piłki do ćwiczeń

 

Efekty ćwiczeń na piłce gimnastycznej

Do ćwiczeń na piłce, np. równowagi, włączonych jest wiele partii mięśniowych. Zwykły trening angażuje ich znacznie mniej. Piłka gimnastyczna działa również na mięśnie głębokie. Dlatego też polecana jest osobom borykającym się z problemami wad postawy. Działa rozluźniająco i relaksująco na ciało osoby wykonującej ćwiczenia. Ćwiczenia na piłce nie obciążają stawów, ale odpowiednio wzmacniają mięśnie całego ciała.

 

Jak dopasować piłkę gimnastyczną?

Aby piłka gimnastyczna był odpowiednio dopasowana, należy wziąć pod uwagę wzrost ćwiczącego. Poniżej znajduje się tabela, która pomoże z tym problemem. 

 

wzrost (cm) średnica piłki (cm)
150 45
150-165 55
165-175 65
185-195 85
195 i więcej 95

 

 

W sklepie TopSlim znajdą Państwo różne rodzaje piłek gimnastycznych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

 

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel