Darmowa dostawa od 500,00 zł

Piłki lekarskie

( ilość produktów: 81 )

Jedną z piłek gimnastycznych jest piłka lekarska. Wielu ludziom źle się kojarzy ze względu na to, że niegdyś była dość popularna w szkołach podczas zajęć wychowania fizycznego. Ćwiczenia te charakteryzowała nuda i dość duże obciążenie jak dla dzieci z podstawówki. Teraz niestety jest zapomniana. Na całe szczęście idealnie nadaje się do treningów siłowych oraz Cross Fit, a nawet do rehabilitacji. Jest to też doskonały przyrząd do ćwiczeń wzmacniających i rozciągających. Nadal można spotkać je na szkolnych salach gimnastycznych, jak również w profesjonalnych i domowych siłowniach.

piłka lekarska

Piłka lekarska — charakterystyka

Piłki lekarskie mogą występować jako piłki lekarskie gumowe lub skórzane. Obie odmiany zapewniają pewny chwyt i powierzchnię przyjazną dla dłoni. Co więcej, piłka lekarska gumowa nie chłonie wilgoci, przez co zapewnia większą higienę i bezpieczeństwo. Na piłce lekarskiej mogą znajdować się specjalne wypustki lub chropowata powierzchnia, które mają za zadanie zapobiegać wyślizgnięciu się piłki z rąk. Niektóre modele posiadają też specjalne otwory, które pełnią funkcję uchwytów. Przed rozpoczęciem ćwiczeń z piłką lekarską, należy ją odpowiednio dopasować. Dostępne są piłki już o wadze 1 kg, do nawet 40 kg. Te lżejsze zazwyczaj wypełnione są piaskiem. Do cięższych dodaje się jeszcze piasek żeliwny. Taki ciężar zapewnia, że piłka się nie odbije. Można też zakupić specjalną piłkę lekarską tzw. piłkę slam, która została specjalnie skonstruowana do treningów Cross Fit. Jest bardzo wytrzymała na uderzenia i zniszczenia.

 

Ćwiczenia z piłką lekarską

Piłka lekarska stosowana jest w treningach funkcjonalnych, cross fit, siłowych, koordynacyjnych, wzmacniających i rozciągających. Podczas tych ćwiczeń, rzuca się piłką o ziemię, ścianę lub do innej osoby. Rzut może zostać wykonany z podskoku lub w pozycji stojącej. Przykładowo mogą to być ćwiczenia takie jak:

  • rzut zza głowy
  • wykroki
  • przysiady z piłką za głową
  • rzucanie piłką z wyskoku
  • brzuszki z piłką za głową

 

Czy warto trenować z piłką lekarską?

Jest to doskonały pomysł na wzmocnienie swojego treningu w postaci piłki lekarskiej jako dodatkowego obciążenia. Rutynowo wykonywane ćwiczenia mogą stać się bardziej urozmaicone i efektywne. Dzięki funkcji obciążenia, podczas ćwiczeń mięśnie trenującego się wzmacniają. Poprawia się też kondycja i siła. Tego typu ćwiczenia włączają do pracy mięśnie głębokie, które odpowiedzialne są za poprawną postawę ciała i odpowiednią równowagę.

 

Sklep TopSlim w swoim asortymencie posiada piłki lekarskie do ćwiczeń. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą,

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel