Darmowa dostawa od 500,00 zł

Kije Nordic Walking

( ilość produktów: 7 )

Nordic walking jest obecnie bardzo popularną dyscypliną sportową. Polega on na szybszym marszu z użyciem specjalnych kijków. Podczas treningu z kijkami angażujemy większość mięśni takich partii ciała jak nogi, ramiona, klatka piersiowa, plecy. Codzienna aktywność fizyczna z użyciem tego sprzętu pozwoli na poprawę sylwetki i kondycji trenującego. Właściwie zastosowanie kijków Nordic Walking odciąża stawy i zapobiega kontuzji. Ćwiczenia na świeżym powietrzy sprawiają, że nasz mózg jest dotleniony i gotowy do ciężkiej pracy.

 

kije Nordic Walking

Jak wybrać kije do Nordic Walking?

Ćwiczenie z pozoru jest bardzo proste. Istotna jest jednak odpowiednia technika wykonywania i prawidłowe dobranie kijków. Należy zwrócić uwagę na takie elementy jak wygodna, profilowana rękojeść oraz odpowiedni grot. Kije do Nordic Walking muszą być lekkie i jednocześnie trwałe. Niezbędną funkcją jest regulacja ich długości. Dzięki temu można dostosować sprzęt do wzrostu użytkownika. Kije posiadają dodatkowo system anti-shock, który tłumi drgania i wstrząsy – zapewnia to bezpieczeństwo i komfort podczas ćwiczeń.

 

Kije Nordic Walking — dla kogo?

Trening Nordic Walking może być uprawiany przez wszystkich. Nie ma znaczenia czy jesteś mały, duży, młody, stary, kobietą lub mężczyzną. Szczególnie zalecany jest osobom w podeszłym wieku. Jeśli masz problemy ze stawami, kije Nordic Walking też mogą być dla Ciebie. Ćwiczenia nie obciążają stawów ani kręgosłupa. Nadają się też, jeśli z jakichś powodów nie możesz biegać.

 

Efekty treningu z kijkami do Nordic Walking

Zdecydowanie najlepszym z efektów wynikających z treningu z kijami Nordic Walking jest wyśmienite samopoczucie. Idąc i wdychając świeże powietrze, nie odczuwamy, że nasze całe ciało dość ciężko pracuje. Podczas wysiłku, pracują i wzmacniają się również mięśnie. Postawa ciała się zmienia. Staje się bardziej wyprostowana. Poprzez dodatkowe ruchy rąk, spalane jest więcej kalorii, niż dzieje się to podczas spacerów. Wybierając się na taką przechadzkę, warto podpytać bliskich czy nie chcieliby też spróbować takich ćwiczeń. Wtedy to będzie okazja do rozmów i zbliżenia się do siebie.

 

Sklep internetowy TopSlim oferuje kije do Nordic Walking. Zapraszamy.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel