Darmowa dostawa od 500,00 zł

Skakanki

( ilość produktów: 14 )

Skakanka bardzo często kojarzy się nam z beztroskim dzieciństwem. Jednak, jak się okazuje, to nie tylko zabawka dla dzieci, ale także sprzęt sportowy. Wykorzystywany jest przez prawdziwych zawodowców np. bokserów. W prosty sposób poprawia koordynację ruchową, skoczność i ogólną kondycję organizmu. Skakanki sportowe angażują wiele mięśni. Pozwalają na uzyskanie wysokiej sprawności i zwinności, co jest niezwykle ważne w każdej dziedzinie sportu. Ta niewielka i prosta rzecz może służyć jako element profesjonalnego treningu lub codziennej aktywności fizycznej. Nada się do klubów fitness, jak i jako skakanka do ćwiczeń w domu.

 

skakanka

 

Zalety skakania na skakance

Intensywny trening na skakance:

  • wzmacnia mięśnie całego ciała
  • poprawia koordynację ruchową
  • spala wiele kalorii
  • ma pozytywny wpływ na pracę serca

Jest to tani sprzęt do ćwiczeń fitness. Nie wymaga wiele miejsca. Schować ją można nawet do szuflady. Jej małe rozmiary ułatwiają też transport. Wystarczy odpowiednio zwinąć skakankę i włożyć ją do kieszeni lub plecaka.

 

Skakanka — jaką wybrać?

Osobom początkującym w zupełności wystarczy zakup najprostszego sprzętu. Dostępne są skakanki dla dzieci, jak i dla dorosłych, np. skakanki do ćwiczeń z licznikiem. Te bardziej profesjonalne skakanki do ćwiczeń posiadają dodatkowe elementy takie jak obciążenie służące do wzmocnienia nadgarstków i zwiększenia efektywności treningu. Skakanka skórzana ma dobrą jakość i jest wytrzymała, a regulacja długości pozwala na indywidualne dopasowanie i wykonywanie różnorodnych ćwiczeń.

 

ćwiczenia na skakance

 

Jak ćwiczyć na skakance?

Prawidłowa technika ćwiczeń na skakance jest dość istotna. Przede wszystkim zapobiegnie kontuzjom. Jest kilka zasad, o których należy pamiętać.

  1. Łokcie należy trzymać jak najbliżej ciała.
  2. Plecy powinny być wyprostowane, a brzuch napięty.
  3. Skakać należy na palcach.
  4. Obroty skakanki wykonuje się przez użycie rąk i nadgarstków

Podczas ćwiczeń należy również pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych. Wymachując skakanką, bardzo łatwo można uszkodzić jakiś mebel lub zrobić komuś krzywdę. Wystarczy odbyć 30-minutowy trening, aby spalić ok. 400 kalorii.

 

Sklep TopSlim w swoim asortymencie posiada skakanki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel