Darmowa dostawa od 500,00 zł

Rowerki biegowe

( ilość produktów: 7 )

Rowerek biegowy to uproszczony, dwukołowy model małego rowerka przeznaczony dla małego chłopczyka lub dziewczynki. Dziecko może poruszać się takim pojazdem już od około 18 miesiąca, aż do 5 roku życia. Taki model rowerka ułatwia naukę jazdy na prawdziwym, dwukołowym rowerze w późniejszym okresie. Na rowerku bez pedałów, dziecko z łatwością może pokonać długie dystanse bez większego wysiłku i zmęczenia. Rowerek biegowy umożliwia naukę utrzymania równowagi oraz rozwój zdolności motorycznych w radosnej atmosferze.

 

Jak jechać na rowerze biegowym?

Technika jazdy na rowerze biegowym nie jest skomplikowana. Wystarczy, aby dziecko usiadło na siodełku i złapało się kierownicy. Rowerek ruszy, gdy dziecko odepchnie się nogami od podłoża. Podczas jazdy, dziecko nie uzyskuje bardzo szybkiej prędkości. Rowerki nie posiadają hamulców ręcznych. Do hamowania wystarczy użyć obu stóp.

 

dziecięcy rowerek bez pedałów

 

Zalety rowerka bez pedałów dla dzieci

Dziecko poprzez jazdę na rowerku biegowym uczy się równowagi. Ta z kolei w późniejszym czasie ułatwi naukę jazdy na prawdziwym, dwukołowym rowerze z pedałami. Taki rodzaj aktywności fizycznej wzmacnia mięśnie dziecka. Jeżdżąc na rowerze bez pedałów, czuje się samodzielny i pewny siebie. Może sam z łatwością poznawać otaczający go świat. Jazda na rowerze biegowym to świetna zabawa i frajda.

 

Jak dopasować wielkość rowerka biegowego?

W prawidłowo dobranym rowerku stopa dziecka w całości przylega do ziemi. Siedząc, nóżka powinna być lekko zgięta w kolanie. Z tego też powodu, wysokość siodełka w rowerku bez pedałów dla dziecka musi być mniejsza niż długość nóżki. Ważna jest także waga samego rowerka. Im lżejszy model, tym dziecku jest łatwiej jeździć, hamować, sterować i utrzymać rower. Drewniany rowerek biegowy jest cięższy, od tego wykonanego z tworzywa sztucznego.

 

rowerek biegowy dla dziecka

 

W asortymencie sklepu TopSlim znajdą Państwo rowerki biegowe. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel