Darmowa dostawa od 500,00 zł

Hulajnogi

( ilość produktów: 89 )

Hulajnoga znana jest już od wielu lat. Kiedyś odgrywała rolę zabawki dla dzieci. Obecnie stanowią zdrową rekreację. Coraz częściej oprócz dzieci i młodzieży korzystają z niej także dorośli. Łatwo zobaczyć śpieszących się ludzi do pracy lub szkoły. Jest to często też świadomy wybór, związany z ekologicznym trybem życia lub chęcią uniknięcia korków Bez względu na to, komu ma posłużyć, przy wyborze hulajnogi musimy sprawdzić m.in. czy jest składana, jaką ma wagę, czy posiada regulację i z czego wykonane są kółka. 

 

hulajnoga

 

Rodzaje hulajnóg

 

Zalety posiadania hulajnogi

Jazda na hulajnodze i wysiłek z nią związany powoduje, że zwiększa się utrata tkanki tłuszczowej. Mięśnie nóg ciągle pracują, co wpływa na ich wzmocnienie. Polecana jest osobom, które chcą poprawić swoją kondycję i popracować nad polepszeniem równowagi. Poprzez wysiłek, zwiększona jest praca układu oddechowego, a co za tym idzie, poprawia się stan i pojemność płuc. Tym samym nasz organizm jest bardziej dotleniony. Endorfiny produkowane podczas wysiłku, polepszają nastrój i samopoczucie.

 

 hulajnoga dla dzieci

 

Jak kupić dobrą hulajnogę?

Najważniejsze wartości, w przypadku zakupu hulajnogi, to średnica koła i jego twardość. Im koło jest większe, tym szybszą prędkość można uzyskać. Natomiast twardość określana jest symbolami:

  • miękkie koła — od 74A do 82A
  • średnio twarde koła — od 82A do 86A
  • twarde koła — od 86A do 100 A

Miękkie koła spowalniają jazdę, ale mają dobrą przyczepność. Średnio twarde koła są najczęściej wybieranymi. Nadają się do jazdy po asfalcie. Koła twarde pozwalają na szybką jazdę. Wybierane są do jazdy wyczynowej. Ważne jest też przeznaczenie sprzętu. Może pełnić funkcję zabawki dla dzieci lub środka transportu dla dorosłych. Kolejnym istotnym aspektem jest wysokość kierownicy. Dobrze, jeśli jest to regulowana kierownica. Wtedy można dopasować hulajnogę pod wzrost użytkownika. Łożyska są równie istotne. Ich wartość określa, jak szybko może kręcić się koło, co wykazuje ile wysiłku trzeba włożyć, aby przejechać daną trasę.

 

Jak jeździć na hulajnodze?

Jazda na hulajnodze nie jest trudna. Zbudowana jest z kierownicy, kół i platformy. Aby ruszyć hulajnogą z miejsca, należy jedną nogą stanąć na platformie, a drugą odepchnąć się od podłoża. Bardzo ważne jest utrzymanie równowagi. Jazdę na hulajnodze kontroluje się za pomocą kierownicy.

 

W sklepie TopSlim znajdą Państwo różnego rodzaju hulajnogi. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel