Darmowa dostawa od 500,00 zł

Powietrzne (Air Bike) rowery stacjonarne treningowe

( ilość produktów: 5 )

Rower stacjonarny powietrzny jest kombinacją typowego roweru treningowego, wioślarza i orbitreka. Szczególnie popularny jest wśród osób uprawiających cross fit, treningi cardio lub interwały. Ćwiczenia wykonywane są w pozycji pionowej, przy użyciu rąk i nóg. Ich praca wprowadza w ruch wentylator, który pełni funkcję oporu. Ten dodatek wyróżnia go wyglądem spośród dostępnych na rynku rowerów stacjonarnych. Bardzo często jest używany przez ludzi ćwiczących na siłowni. Jeśli ktoś nie przepada za wykonywaniem aktywności fizycznych w obecności innych ludzi, Air Bike nadaje się również jako rower do treningu w domu.

 

rower treningowy powietrzny

 

Jak działa powietrzny rower stacjonarny treningowy?

Duży wentylator z przodu roweru obraca się w rytm pedałowania. Podczas przyśpieszania, odczuwalny jest większy opór. Odwrotnie dzieje się, gdy pedałuje się wolniej. Wtedy opór się zmniejsza. To dość specyficzne działanie roweru powietrznego zapewnia m.in. ulepszenie krążenia krwi w organizmie oraz lepszą kondycję organizmu. Ciekawą funkcją roweru powietrznego jest możliwość treningu przy użyciu obu części ciała — rąk i nóg lub wykonanie go tylko przy użyciu nóg bądź rąk. Pozwala to na dużą dowolność, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego treningu, co daje możliwość wykonywania wielu rodzajów treningów na jednym urządzeniu.

 

Jakie efekty uzyskasz ćwicząc na powietrznym rowerze treningowym?

Ćwicząc na Air Bike'u zyskasz:

  • dobrą kondycję
  • wysportowaną sylwetkę
  • zwiększony metabolizm
  • spalone kalorie
  • mocne serce i zdrowy organizm
  • wzmocnione mięśnie

 

rower powietrzny do treningu

 

Komu najbardziej przyda się powietrzny rower treningowy?

Trening z wykorzystaniem roweru powietrznego jest odpowiedni dla osób, które chcą schudnąć lub poprawić swoją kondycję. Osoby starsze czy otyłe poprzez delikatne i powolne używanie rąk i nóg, w swoim tempie, również dadzą sobie radę. Air Bike świetnie sprawdzi się do treningów wymagających dużego wysiłku, takich jak trening interwałowy, wytrzymałościowy lub cardio. Bardzo często używany jest przez profesjonalistów. Użycie roweru powietrznego pozwala również na szybką rozgrzewkę przed ćwiczeniami. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, będziesz w stanie wykonać ćwiczenia na rowerze do treningu. Jego zastosowanie znajdą również osoby potrzebujące rehabilitacji lub mające kontuzje. Wykonując ćwiczenia na rowerze powietrznym, stawy nie są obciążone. Wbudowany wyświetlacz LCD pokazujący takie parametry jak tętno, ilość przejechanych kilometrów i spalonych kalorii, umożliwia kontrolę ciała podczas ćwiczeń. Zapewnia to bezpieczne użytkowanie roweru.

 

Air Bike, oferowany przez nasz sklep, daje wiele możliwości w użytkowaniu. Jeśli są Państwo zainteresowani kupnem roweru powietrznego, zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel