Darmowa dostawa od 500,00 zł

Uchwyty do pompek

( ilość produktów: 20 )

Pompki to znane i proste ćwiczenie. Możemy jednak urozmaicić je i zwiększyć intensywność za pomocą uchwytów do pompek. Dzięki tym przyrządom osiągniemy większą aktywizację pracujących mięśni, zwiększymy wydajność treningu, a w związku z tym szybciej wyrzeźbimy sylwetkę. Istotny jest również fakt, że podparcie do pompek odciąża stawy – ćwiczenia są więc bezpieczne. Uchwyty do pompek dzieli się na obrotowe uchwyty treningowe do pompek (twister) oraz zwykłe uchwyty. Wszystkie mają jedną funkcję — wzmacnianie mięśni.

 

 uchwyty do pompek

 

Uchwyty do pompek — obrotowe czy zwykłe?

W sprzedaży dostępne są zwykłe i obrotowe uchwyty do pompek. Zwykłe uchwyty są bardzo stabilne, dlatego też polecane są osobom, które mają problemy z równowagą. Natomiast uchwyty obrotowe sprawiają, że trening jest dużo trudniejszy. Poprzez zmianę kąta zwiększa się napięcie mięśni. Ćwiczenia na uchwycie obrotowym nie powodują ucisku nadgarstków, są odciążone.

 

Zalety ćwiczeń z poręczą do pompek

Poręcze do pompek przede wszystkim stanowią dodatek do innych ćwiczeń, urozmaicając je. Istotną zaletą uchwytów do pompek jest to, że nie stanowią obciążenia dla nadgarstków. Specjalna pianka na uchwytach zmniejsza ucisk łokci, nadgarstków i dłoni. Ponadto chroni dłonie przed uszkodzeniem, np. odparzeniem lub pęcherzem. Poleca się je do ćwiczeń mięśni ramion, przedramion, ud, brzucha. Szczególnie działają na tricepsy i bicepsy. Poprawiają koordynację ruchową. Siła mięśni zdecydowanie się zwiększa. Co więcej, dzięki ich małym rozmiarom, można je zabrać na siłownię lub wypad w góry — wszędzie tam, gdzie jest miejsce do ćwiczeń. W małym mieszkaniu też znajdą swój kąt.

 

 poręcze do pompek

 

Uchwyty do pompek — jakie ćwiczenia?

Ćwiczenia na uchwytach treningowych są bardzo efektywne. Można na nich wykonywać różnego rodzaju pompki takie jak

  • zwykłe pompki
  • pompki szwedzkie
  • pompki ze staniem na rękach

Poręcze do pompek nadadzą się też do ćwiczeń mięśni brzucha. Wykonać na nich można takie ćwiczenia jak przyciąganie kolan, L-sit czy scyzoryki. Jednak dla osób początkujących, takie ćwiczenia mogą okazać się zbyt wymagające.

 

 

Sklep TopSlim posiada w swojej ofercie poręcze do pompek. Zapraszamy do zakupu.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel