Darmowa dostawa od 500,00 zł

Steppery skrętne

( ilość produktów: 9 )

Stepper skrętny (też stepper skośny) jest jednym z dostępnych na rynku rodzajów stepperów. Ćwiczenia na tego typu sprzęcie fitness przypominają jazdę na łyżwach czy rolkach. Jak sama nazwa wskazuje, stepper skośny, oznacza, że nogi w czasie treningu poruszają się w różne strony — w górę, dół i na boki. Dzięki temu większa część mięśni jest zaangażowana do pracy. Jest mały, lekki i poręczny. W sam raz nada się np. do mieszkań w bloku, gdzie metraż zazwyczaj jest mocno ograniczony. Po skończonym treningu łatwo znaleźć mu miejsce np. w szafie lub pod łóżkiem.

 

stepper skrętny

 

Podział stepperów skośnych do ćwiczeń

  • stepper skrętny z linkami — umożliwia trening nie tylko nóg, ale też rąk
  • stepper skrętny z ramionami — pozwala nie tylko pracować nad górnymi partiami ciała, ale też poczuć się jak na ćwiczeniach nordic walking poprzez używanie ramion sprzętu

 

Jak prawidłowo ćwiczyć na stepperze skrętnym?

Jest kilka zasad, których należy się trzymać, aby nie nabawić się kontuzji. Po pierwsze, jak przed każdym treningiem, tak i przed ćwiczeniami na stepperze należy wykonać rozgrzewkę. Po drugie, cała powierzchnia stopy powinna być „przyklejona” do pedała steppera. Po trzecie, pozycja, w jakiej wykonuje się ćwiczenia, musi być lekko pochylona do przodu i wyprostowana. Mięśnie brzucha mają być napięte. Niektóre steppery fitness posiadają linki w komplecie. Może okazać się to dodatkowym atutem sprzętu. Wtedy ćwiczy się nie tylko dolne partie ciała, ale w ruch wprowadzone są też ramiona.

 

stepper skrętny z kolumną

 

Steppery skrętne i jego efekty

Każda aktywność fizyczna przynosi konkretne korzyści, również ta na stepperze skrętnym. Ćwicząc pozbędziesz się:

  • cellulitu
  • boczków z talii
  • tkanki tłuszczowej z bioder i brzucha.

Zyskasz piękne i szczupłe ciało. Twoja skóra będzie jędrna. Poprawisz swoją kondycję. Wzmocnisz mięśnie pośladków i nóg. Ponadto, dzięki "skrętnym" funkcjom, pobudzisz do pracy mięśnie ud i brzucha. Wesprzesz swój układ oddechowy. Pamiętaj też o zdrowej i zbilansowanej diecie. Jest to najważniejsza kwestia, jeśli zależy Ci na chudnięciu.

 

W profesjonalnym sklepie sportowym TopSlim znajdą Państwo steppery skrętne topowych producentów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel