Darmowa dostawa od 500,00 zł

Pulsometry

( ilość produktów: 1 )

Pulsometr jest to praktyczne i funkcjonalne urządzenie. Pomaga kontrolować wysiłek fizyczny oraz zwiększa efektywność ćwiczeń. Ma kształt zegarka i bardzo często znajduje się w zestawie z pasem zakładanym na klatkę piersiową. Jest to więc wygodny przyrząd, który może być wykorzystywany w wielu dyscyplinach sportowych, nie tylko w bieganiu. Pulsometr służy przede wszystkim do pomiaru tętna. W łatwy sposób możemy monitorować pracę serca. W zależności od modelu pulsometr może również spełniać funkcję stopera, zegarka czy też licznika kalorii. Pozwala nam to na dokładną kontrolę naszych wyników, przez co lepiej możemy zaplanować trening.

pulsometr

Specyfikacja pulsometru

Dobry pulsometr powinien ukazywać takie wartości jak:

  • tętno
  • czas
  • datę
  • stoper
  • odliczanie czasu
  • alarm

Ponadto, wyposażony powinien być w tzw. pas telemetryczny. Zakłada się go na klatkę piersiową. Pobiera on dane prosto z serca, więc są one bardzo dokładne i wiarygodne. Pulsometr nadaje się dla osób uprawiających różnego rodzaju sporty, nawet pływanie. Dlatego też wyświetlacz powinien być wodoodporny.

Kiedy powinniśmy kupić pulsometr?

Zakup pulsometru powinniśmy przemyśleć, wtedy kiedy planujemy podjęcie jakiejś aktywności fizycznej i zależy nam na tym, aby robić to w bezpieczny sposób. Szczególnie polecany jest biegaczom. Będzie stanowić kontrolę zdrowia, a w szczególności zdrowia serca. Daje możliwość kontrolowania treningu, czy nie za bardzo przesadzamy i czy się nie przetrenujemy.

 

Sklep TopSlim w swojej ofercie posiada pulsometry. Zapraszamy.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel