Darmowa dostawa od 500,00 zł

Rollery i wałki do ćwiczeń

( ilość produktów: 83 )

Wałek do ćwiczeń znany jest pod wieloma nazwami takimi jak kółko rehabilitacyjne, roller czy po prostu wałek treningowy. Ma bardzo prostą konstrukcję — walca, który może mieć postać rollera gładkiego lub z wypustkami. Zazwyczaj używany jest po treningach, szczególnie tych bardziej intensywnych. Z użyciem rollera można wykonać automasaż, który pomoże pospinanym mięśniom i przyśpieszy ich regenerację. Wałek fitness jest coraz bardziej popularny i ze względu na łatwość użytkowania powszechnie stosowany w siłowniach oraz jako wałek rehabilitacyjny.

 

roller

 

Jakie korzyści daje roller do ćwiczeń?

Wałki używane są po ciężkich treningach. Pospinane dość często mięśnie po ciężkich treningach trzeba odpowiednio zregenerować poprzez masaż rollerem. Taki sprzęt odpowiednio rozluźnia mięśnie, a co za tym idzie, poprawia krążenie krwi w organizmie. Pomaga też pozbyć się niechcianego cellulitu i tkanki tłuszczowej. Poprawia koordynację ruchową ćwiczącego. W razie wystąpienia bóli mięśniowych związanych z przetrenowaniem (tzw. zakwasy) masaż wałkiem do ćwiczeń zmniejszy ich odczucie. 

 

Roller do ćwiczeń — jaki wybrać?

Rollery można podzielić ze względu na ich budowę, na rollery z wypustkami i te gładkie. Rollery z wypustkami mają dużo silniejsze działanie na mięśnie. Używane są w większości przypadków przez sportowców, którzy potrzebują mocniejszej rozgrzewki przed treningiem. Rollery gładkie będą dobrym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają tego typu ćwiczenia. Polecane są też do masaży.

 

roller do ćwiczeń

 

Ćwiczenia na wałku do ćwiczeń

Rollowanie jest bardzo prostym ćwiczeniem. Wystarczy ułożyć daną część ciała na wałku i ostrożnie ją przesuwać nadal leżąc na wałku. Masaż jednego mięśnia trwa ok. 3 minut. Jest kilka zasad, które należy przestrzegać podczas masażu na wałku. Po pierwsze, nie powinniśmy masować stawów. Po drugie, roller musi być odpowiednio dopasowany. Po trzecie, cały masaż robi się powoli i uważnie. Po takich ćwiczeniach, nasze ciało na pewno nam się odwdzięczy. Trening z rollerem w głównej mierze polega na masażu konkretnych mięśni. Szczególnie polecany jest na partie ciała takie jak:

  • mięśnie ud
  • łydki
  • plecy
  • mięśnie pośladków

 

W sklepie TopSlim znajdą Państwo rollery do ćwiczeń. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel