Darmowa dostawa od 500,00 zł

Maczugi i młoty na siłownię

( ilość produktów: 14 )

Zastosowanie maczug oraz młotów podczas treningu siłowego bądź wzmacniającego daje możliwość wykonywania nieograniczonych, wielopłaszczyznowych ruchów, które pobudzają do pracy nie tylko całe ciało, ale również umysł. Trening z użyciem maczugi lub młota pozwala na poprawienie ogólnej kondycji, siły oraz szybkości, jak również doskonale wpisuje się w szeroko pojętą koncepcję core i mobility. Bardzo często spotkać je można na siłowniach czy w klubach fitness. Nadadzą się również do siłowni przydomowych.

 

młoty

 

Specyfikacja maczug i młotów do ćwiczeń

Ten sprzęt siłowy produkowany jest ze stali lub żeliwa. Różni je między sobą waga i wymiary. Zazwyczaj różnice występują w niżej podanych wartościach:

  • waga: od 4 kg do 15 kg. Uchwyt może mierzyć od 3 cm do 4,5.
  • długość młota: od 103 cm do 110 cm
  • średnica ramion młota z uchwytem: od 3 cm do 4,5 cm
  • średnica głowy: od 9 cm do 15 cm

Wszystko zależne jest od modelu, na jaki konkretnie się zdecydujemy.

 

Ćwiczenia z maczugą i młotem treningowym

Intensywność treningu może być regulowana ręcznie. Wystarczy chwycić młot lub maczugę bliżej jej głowy. Wtedy trening będzie łatwiejszy. Natomiast chwytając dalej, ćwiczenia stają się dużo cięższe. Na początek zalecana jest maczuga lub młot o wadzę w zakresie 4-6 kg. Wybierane są przez osoby ćwiczące crossfit, trening wytrzymałościowe, cardio czy też siłowe. Ćwiczenia głównie polegają na uderzaniu. Przykładem może być uderzanie młotem w oponę.

 

Maczugi i młoty treningowe — efekty

Podczas treningu, mięśnie rąk, ramion, pleców i brzucha pracują najintensywniej, a tym samym się wzmacniają. Poprawia się też ogólna postura osoby ćwiczącej. Dzieje się to poprzez angaż mięśni odpowiedzialnych za prawidłową postawę ciała. Kalorie szybciej się spalają. Praca serca osoby ćwiczącej się polepsza, a co za tym idzie, wydolność naszego organizmu się wzmacnia. Z użyciem maczugi i młota, w łatwy sposób można się „wyżyć". Uderzając młotem, wszelkie troski i problemy znikają.

Profesjonalny sklep sportowy TopSlim oferuje Państwu szeroki wybór maczug i młotów. Zapraszamy do zakupu.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel