Darmowa dostawa od 500,00 zł

Ekspandery i Gumy

( ilość produktów: 99 )

Gumy i ekspandery są to niewielkie urządzenia o prostej budowie, które mimo to, w dużym stopniu mogą nam pomóc w kształtowaniu naszej sylwetki. Przy użyciu tych wielofunkcyjnych urządzeń możemy wykonywać praktycznie wszystkie ćwiczenia na dane partie mięśni. Guma do ćwiczeń to przyrząd, który musi się znaleźć w domowej siłowni. Najbardziej wpływa na górne partie mięśni: ramion, torsu czy pleców. Systematyczne treningi wyszczuplają sylwetkę oraz zwiększają masę mięśniową. Guma fitness może być wykorzystywana do rozciągania się i do ćwiczeń z zakresu pilates.

 

Guma i ekspander treningowy wzmacnia całe ciało, dzięki jego uniwersalności mamy do dyspozycji szereg różnych ćwiczeń. Ogromną zaletą sprężyny do ćwiczeń jest niewielki rozmiar, dzięki czemu możliwy jest trening w każdym miejscu (nawet podczas wyjazdu możemy go mieć przy sobie, gdyż z pewnością zmieści się w walizce). Jest to sprzęt praktyczny i niedrogi. Trening z gumą i ekspanderem jest idealny dla początkujących zwolenników ćwiczeń. Zwiększa jędrność ciała oraz pomaga w odchudzaniu. Guma może być również wykorzystywana w ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Istotne jest, aby ćwiczyć regularnie.

 

Rodzaje ekspanderów i gum

Dostępnych jest wiele rodzajów tego typu sprzętu do ćwiczeń. Głównie dzielą się na ekspandery i gumy:

  • z uchwytami — jest to najpopularniejszy model ekspanderów, stosowane są w treningach całego ciała, dzielone są na ekspandery regulowane i nieregulowane
  • sprężynowe — krótszy niż poprzednik, ma dwa uchwyty, do których doczepiane są sprężyny
  • gumowe typu ósemka — posiada dwa uchwyty, szczepiony na środku tworzy kształt ósemki
  • gumowe typu ring — nazywany też kółkiem, po obu stronach posiada uchwyty ułatwiające wykonywanie ćwiczeń, polecany jest do treningów pilates i górnej partii ciała

gumy i ekspandery

Ekspander i gumy — jak ćwiczyć?

Podstawowe ćwiczenia przy użyciu gum i ekspanderów polegają na naciąganiu ich za pomocą nóg i rąk. Wtedy to właśnie te mięśnie wprawiane są w ruch. Bardzo ważny jest odpowiedni opór. Im jest większy, tym trudniej jest wykonać ćwiczenia. Dlatego też ważne jest, aby dopasować je pod własne możliwości. Przykładowe ćwiczenia, jakie można wykonywać przy użyciu ekspanderów to:

  • ćwiczenia na konkretne partie ciała, np. plecy, uda
  • przysiady
  • skręty tułowia
  • wykroki
  • wymachy

 

Zalety ćwiczeń z gumami i ekspanderami

Przede wszystkim przyrządy te są małe i lekkie, więc zmieszczą się nawet do kieszeni lub torby i nie będą zajmować tam wiele miejsca. Daje to też możliwość wykonywania ćwiczeń w różnych miejscach, np. parku lub na wyjeździe. Charakterystyczny dla tych sprzętów opór, sprawia, że nasze mięśnie są cały czas napięte. Opór określany jest przy pomocy koloru gumy, np. dla najwyższego poziomu oporu, taśma do pilatesu ma kolor niebieski. Trening z gumami i ekspanderami wzmacnia mięśnie ciała, a szczególnie mięśnie ramion, pleców czy pośladków. Poprawia się też kondycja i samopoczucie osoby ćwiczącej.

 


TopSlim w swoim asortymencie posiada gumy i ekspandery do ćwiczeń. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com pixel