
Z naszego bloga

Bieżnia elektryczna inSPORTline Cirrus to nowoczesna bieżnia do użytku domowego z dwupoziomowym nachyleniem pasa. Bieżnia wyposażona jest w cichy silnik o mocy 1,5 KM, wbudowane czujniki tętna w uchwytach, oraz komputer z dużym i czytelnym wyświetlaczem LCD. Komputer posiada 25 predefiniowanych programów oraz tryb ręczny, a wyświetlacz pokazuje, takie informacje jak: dystans, czas, prędkość, tętno oraz spalone kalorie. Na pulpicie bieżni znajdziemy przyciski do szybkiej zmiany prędkości bieżni, zmiany programu ale także gniazdo mini jack 3,5 oraz wbudowane głośniki, dzięki którym możemy słuchać muzyki podczas ćwiczeń prosto z telefonu. Bieżnie można w prosty i szybki sposób złożyć do pozycji pionowej, w celu zaoszczędzenia miejsca. Dzięki tym parametrom oraz przystępnej cenie bieżnia elektryczna inSPORTline Cirrus stała się popularnym modelem bieżni domowej.
Opis techniczny:
Możemy wyróżnić 3 sposoby użytkowania:
Parametr ten przedstawia wymiary rozłożonego i gotowego urządzenia do użytku.
Waga samego sprzętu bez opakowania.
Silnik elektryczny to urządzenie, które zamienia energię elektryczną w energię mechaniczną. Silniki w tego typu urządzeniach mogą być napędzane prądem:
Moc silnika wyraża się w koniach mechanicznych (KM). Większa moc silnika przekłada się na jego dłuższą żywotność oraz prędkość maksymalną. Na rynku występują bieżnie z mocą znamionową:
Wyróżniamy 2 wartości charakteryzujące moc silnika:
Moc znamionowa jest zawsze mniejsza ale to ona jest ważniejsza i to nią trzeba się kierować przy wyborze sprzętu.
Prędkość bieżni zależy od mocy zastosowanego w niej silnika, który napędza pas biegowy. Prędkość zmieniana może być przez:
Najczęściej dla bieżni domowych prędkość maksymalna wynosi 16 km/h a dla profesjonalnych to nawet ponad 20 km/h. Szacunkowe prędkości osiągane przez człowieka to:
Regulacja kąta nachylenia pozwala nam na symulację biegu pod górę. Rodzaj nachylenia zależy od typu bieżni i może to być działanie:
Zmiana kąta nachylenia następuje poprzez działanie:
Zakres nachylenia zazwyczaj oscyluje od 1 do 15%, a w bieżniach profesjonalnych nawet do 20%
Od poziomu amortyzacji zależy ochrona stawów, kręgosłupa i stóp. Poziom amortyzacji podawany jest w elastomerach i w zależności od bieżni wynosi od 4 do 10. Im więcej elastomerów tym większa amortyzacja, co za tym idzie większa ochrona stawów. Niektórzy producenci wyposażają bieżnie w specjalny pas ortopedyczny, który dodatkowo chroni stopy przed przeciążeniami.
Jest to system magnesu i linki łączący użytkownika z konsolą (potocznie nazywany kluczem). Służy do natychmiastowego wyłączenia bieżni w przypadku upadku ćwiczącego. W przypadku upadku następuje rozłączenie i automatyczne zatrzymanie się bieżni.
Wymiary pasa biegowego mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Pas o długości 120 cm będzie wystarczający dla osoby o przeciętnym wzroście. Im użytkownik jest wyższy tym odpowiednio powinien być dłuższy pas biegowy. Niektórzy producenci wyposażają bieżnie w specjalny pas ortopedyczny, który dodatkowo chroni stopy przed przeciążeniami.
Maksymalne obciążenie dla prawidłowo i bezpiecznie działającego urządzenia.
Ułatwiają przetransportowane urządzenia w inne miejsce. Aktualnie prawie wszystkie urządzenia posiadają rolki transportowe zarówno te domowe jak i profesjonalne.
Powinniśmy przewidzieć, w jakim miejscu chcemy postawić urządzenie, czy będzie potrzeba przesuwania lub ewentualnego składania i przechowywania.
Gwarancja Domowa (Home) - Stosowana przy produktach, których przeznaczenie dopuszcza użytkowanie ich w warunkach domowych (w sposób normalny – okazyjnie lub regularnie)