Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Trening fitness znaczy sprawny i zdrowy

2020-09-28
Trening fitness znaczy sprawny i zdrowyIdea bycia "fit" ostatnimi czasy stała się bardzo modna. Spowodowało to, że dużo ludzi zaczęło dociekać i interesować się tą tematyką. Jednym z aspektów tej dziedziny jest trening fitness. Różnorodność ćwiczeń, na które składa się tego rodzaju trening, sprawiła, że każda osoba zainteresowana byciem fit znajdzie ćwiczenia zgodne z własnymi potrzebami i możliwościami.
Na czym polega trening fitness?

Wszystko zaczęło się od amerykanek, które ubrane w charakterystyczne legginsy i opaski, ćwicząc, poruszyły całe Stany. Nowy trend określono jako trening fitness. Jest to jedna z form aktywności fizycznych, których podjąć się może każdy bez względu na to ile ma lat, czy jest sportowym zapaleńcem lub laikiem w tej dziedzinie. Istnieje wiele odmian tego treningu, który może odbywać się z dodatkowymi akcesoriami lub bez, wzmacniający mięśnie bądź w formie układu tanecznego, dynamiczny czy wyciszający. Jest mnóstwo kombinacji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ćwiczenia można wykonywać w przystosowanych do tego klubach fitness lub w domowym zaciszu.


zajęcia fitness


Jakie są zalety treningu fitness?

Ćwiczenia fitness wpływają na aspekty takie jak:

  • kondycja fizyczna — trening fitness sprawia, że Twoja kondycja jest lepsza, pozbędziesz się zadyszki i jakikolwiek wysiłek nie będzie Ci straszny
  • sylwetka — zadbasz o to, by Twoja sylwetka stała się smuklejsza i wyrzeźbiona, a postawa ciała prawidłowa
  • tkanka tłuszczowa — spalisz jej nadmiar i pozbędziesz się niechcianych kilogramów
  • mięśnie — odpowiednio wzmocnisz mięśnie górnych i dolnych partii ciała
  • psychika — będziesz częściej się uśmiechać, Twoje samopoczucie się poprawi, stres odejdzie w zapomnienie
  • zainteresowania — jeśli interesujesz się tańcem, warto brać udział w zajęciach połączonych z treningiem fitness

Jak wygląda trening fitness?

Zazwyczaj do treningu fitness dobierana jest odpowiednia muzyka. W jej rytm wykonywane są ćwiczenia. Zajęcia w klubie fitness lub ćwiczenia w domu ZAWSZE należy zacząć od rozgrzewki. Ten często pomijany, ale wielce istotny krok pomaga w rozgrzaniu i przygotowaniu mięśni do wysiłku. Przede wszystkim zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji.

Po właściwym przygotowaniu się następuje kolejny krok, którym jest trening właściwy. Czas, jaki należy poświęcić na ćwiczenia to od 15 minut do godziny. Do wyboru jest wiele akcesoriów do ćwiczeń, które wzmacniają uzyskane efekty, a dodatkowo urozmaicają trening. Mogą to być hantle, stepy, gumy, piłki, czy też ćwiczenia fitness na trampolinach. Wiele klubów oferuje specjalne zajęcia. Są nimi m.in.

  • joga - poprzez ćwiczenia, głównie rozciągające, możliwe jest wyciszenie się i odstresowanie
  • power pump - ćwiczenia ze stworzonymi specjalnie w tym celu sztangami
  • ABT - przeznaczone dla kobiet, ze względu na pracę brzucha, pośladków i ud, które dla pań stanowią często problem
  • Fit Ball - zajęcia fitness na piłkach, których celem jest stabilizacja i wzmacnianie mięśni

W domowym zaciszu, na własnej macie do ćwiczeń, można wykonać ćwiczenia fitness takie jak przysiady, wykroki, podskoki na każdą partię ciała. Warto też przemyśleć zakup urządzeń, które używane są podczas treningów fitness. Korzystając z rowerka stacjonarnego w domu, możesz w tym samym czasie obejrzeć ulubiony film. Posiadanie piłki gimnastycznej pozwoli Ci na poprawę stanu Twojego kręgosłupa. Step nie zajmuje wiele miejsca, więc znajdzie swoje miejsce w małej kawalerce.


trening fitness z hantlami

Zapisanie się do klubu fitness lub zakup sprzętu niezbędnego do rozpoczęcia aktywności fizycznej jest pierwszym krokiem ku zdrowiu. Szczególnie polecany jest uniwersalny trening, jakim jest trening fitness. Jego różne odmiany pozwolą każdemu znaleźć coś dla siebie.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020

Polecane

Mata do jogi RAYG-11022GN Reebok

Mata do jogi RAYG-11022GN Reebok

Cena regularna: 99,00 zł brutto80,00 zł brutto
Mata do jogi 6 mm RAYG-11060PLGR Reebok

Mata do jogi 6 mm RAYG-11060PLGR Reebok

Cena regularna: 129,00 zł brutto120,00 zł brutto
Mata do jogi z korka Gaiam 173x61x0,5cm

Mata do jogi z korka Gaiam 173x61x0,5cm

Cena regularna: 339,97 zł brutto299,01 zł brutto
Topslim Artur Palinka DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Opinie z ekomi-pl.com
Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej zgodnie z Polityką dotyczącą cookies.
Zamknij
pixel